Ormanlık alana bırakılan atık ekipleri harekete geçirdi

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde ormanlık alana kimliği belirsiz kişi veya kişilerce bırakılan atık ekipleri ve kaymakamı harekete geçirdi.

Ormanlık alana bırakılan atık ekipleri harekete geçirdi
Ormanlık alana bırakılan atık ekipleri harekete geçirdi Mehtap Erdoğan

Bugün yaşanan olayda, Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bulunan Kuşbahçe mevkiine kimliği belirsiz şahıslar tarafından 29 çuval atık bırakıldı. Olay yerine gelen kaymakam Atilla Selami Abban, bölgede inceleme yaptı.

 Bölgede yürütülen incelemelerin devam ettiğini belirten Abban, "13 Şubat 2019 tarihinde öğlene doğru ilçemiz Kuşbahçe mevkisine 29 çuval atık bırakıldığı telefonla tarafıma ihbar edilmiştir. İlçe Jandarma Komutanına gerekli çalışmaların yapılması hakkında gerekli talimat verilerek, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü telefonla aranmış ve bir ekip gönderilerek gerekli çalışmaların yapılması istenmiştir. Saat 13.30’da İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri ile birlikte atıkların bulunduğu yerde gerekli incelemeler benim nezaretimde yapılmış atıkların çevreye zararlı olup olmadığı hususunda laboratuvar çalışması için numuneler alınmıştır. İl Çevre Ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri ve İlçe jandarma Komutanlığınca gerekli tahkikatlar yapılmakta olup sonucundan ayrıca bilgi kamuoyuyla paylaşılacaktır" şeklinde açıklama yaptı.

Tekirdağ atık alarmı
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar