Pitbull vahşeti! Polis operasyonuyla kurtarıldı

İzmir Alsancak'da avukatlığını yaptığı şirketteki yöneticinin yönlendirdiği kişiler tarafından pitbull köpeğiyle korkutularak kaçırıldığı iddia edilen avukat, polis operasyonuyla kurtarıldı. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

Pitbull vahşeti! Polis operasyonuyla kurtarıldı
Pitbull vahşeti! Polis operasyonuyla kurtarıldı Fırat

İzmir Barosu'na kayıtlı avukat Tankut Taner, dün akşam saatlerinde avukatlığını yaptığı bir şirketin yetkilisi tarafından arandı. Avukat, telefondaki kişi tarafından tehdit edildi. 

Avukat Tankut Taner'i telefonla arayan T.Ş.Y., daha sonra avukatlık ofisine birini gönderdi. Taner akşam saatlerinde ofisinden çıktığında ise otomobille önü kesildi, araçtaki D.M.S. ve Y.Y. tarafından pitbull köpekleriyle korkutularak zorla otomobile bindirildi.

Telefonda görüştüğü T.Ş.Y.’nin yanına götürülmek üzere yola çıktıklarını belirten Taner, polisi aramak istediği sırada telefonunun da zorla alındığını öne sürerek, saldırgan tavırlar sergileyen köpeğin yanında Çandarlı yönüne doğru ilerledikleri dile getirdi. Bu sırada aracın yakıtının azalması üzerine Aliağa’da bir akaryakıt istasyonunda durduklarını söyleyen avukat, araca yakıt doldurmaya gelen pompacıya el kol hareketleriyle 155’i aramasını işaret ettiğini söyledi.

Taner, "Pompacı hemen arka tarafa geçerek polisi aradı. Tüm istasyon personeline de haber vererek aracın istasyondan ayrılmaması için oyaladılar. Daha sonra polisler geldiğinde ofisimin anahtarı ve cep telefonum söylediğim gibi üzerlerinden çıktı. Oldukça soğukkanlı davranan ve kurtulmamı sağlayan akaryakıt istasyonu personeline çok teşekkür ediyorum. Eğer aracın deposu dolu olsa bu şansı yakalayamazdım. Belki de bu röportajı bile yapamayacaktım" dedi.

Polislerin akaryakıt istasyonuna gelmesinin ardından kurtulan Taner'i kaçırdığı iddia edilen D.M.S. ve Y.Y. ile T.Ş.Y. yakalanarak gözaltına alındı. Polis merkezinde verdiği ifadesinde olayı anlatarak sanıklardan şikayetçi olduğunu ifade eden Taner, koruma talebinde de bulunduğunu ifade etti.

Gözaltına alınan şahısların işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

pitbull saldırı köpek
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1