Rize Emniyet Müdürü meslektaşı tarafından şehit edildi

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, tartışma yaşadığı emniyet güçlerinden bir polis tarafından şehit edildi.

Rize Emniyet Müdürü meslektaşı tarafından şehit edildi
Rize Emniyet Müdürü meslektaşı tarafından şehit edildi Gizem Zalimalioğlu

Şehit haberi bu kez Rize'de bir Emniyet Müdürlüğü'nden geldi. Kendi gibi polis olan meslektaşı tarafından yaralanan Altuğ Verdi, kaldırıldığı hastanede vefat etti.

Rize Eminyet'inde Eminyet Müdürü olarak görev yapan Altuğ Verdi'nin de bulunduğu bir ortamda tartışma yaşandı. Tartışmanın karşı cephesinde yer alan ve Rize'de Trafik Şube Müdürlüğü'nde Trafik Polis Memuru olarak görev yapan İ.S meslektaşı Altuğ Verdi'yi silahla yaraladı.

Meslektaşı tarafından şehit edildi

Tartışma yaşanmadan önce personel müdürü ile birlikte makamında tayin meselesini konuşan şehit polis Altuğ Verdi, yaşanan anlaşmazlık esnasında trafik polisi İ.S.'nin silahından çıkan kurşunla canından oldu. Tartışma esnasında olay yerinde bulunan Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma memuru Yiğit Can Köksal ile birlikte yaralanan, Altuğ Verdi kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetti.

Olay yerine acil intikal eden özel harekat ve çevik kuvvet ekipleri ile bina ve çevresi güvenlik altına alındı. 

Can kaybının nedeni ise tayin meselesiydi

Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, makamında ağırladığı personel müdürü ile tayin hakkında konuşuyorlardı. Bu esnada silahlı saldırıda bulunan trafik polis memuru İ.S. tarafından emniyet müdürü şehit edildi. Konuyla ilgili tartışmanın nereden çıktığı konuşmaları esnasında ileri sürülen ise tayin meselesinden çıkan bir anlaşmazlık denildi.

Saldırgan polis gözaltına alındı

Saldırıdan sonra Altuğ Verdi'nin koruması olarak bilinen şahıs saldırganın ortadan kaybolmasına müdahale etti. Ekiplerin saldırganı yakalaması ve saldırganın kaçmaması için İ.S.'ye koruma tarafından ateş edildi. Ayaklarından vurulan saldırgan polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Hakkında başlatılan soruşturma sürüyor.

Yaşanan acı olayla ilgili ise önemli syasi isimler konuştu

Rize İl Valisi Kemal Çeber, yaşanan saldırı ile ilgili detayları anlattı, "Altuğ müdürümüz şehit olmuştur, iki arkadaşımız yaralıdır. Şube müdürümüz bir de Altuğ müdürümüzün koruması... Olayı gerçekleştiren de maalesef Derepazarı ilçemizde görevli trafik polisi arkadaşımız. Bugün emniyetin görüş günü, herkese candan sarılan Altuğ müdürümüz, arkadaşlarla görüşüyor. O arkadaşla da görüşüyor, arkadaş dememek lazım, onunla görüşüyor. Bunlar görüşmeye girerken gerekli tedbirler alınmakla beraber, görüşmeden sonra dışarıya çıkıyor. Polis memuru silah teçhizatını alıyor çok ani ve hızlı bir şekilde makama geri dönüyor ve sonra hiçbir şey demeden, orada Altuğ müdürümüz ve personel şube müdürümüz var. Önce onları, daha sonra da içeriye müdahale için giren koruma arkadaşımızı yaralıyor. Altuğ müdürümüz buraya geldiğinde durumu oldukça ağırdı. Arkadaşlar her türlü müdahaleyi yaptı ama maalesef kaybettik. Mekanı cennet olsun. Bu arkadaşımız burada bir üniversite kazanmış, il merkezine gelmek istemiş, bu tip talepleri olmuş. Bu sanıyorum uygun görülmemiş. Ben ona polis memuru diyemiyorum, o hainle ilgili de bir şeyler sorduk. Bu sıkıntısının dışında sessiz, sakin, kendi halinde bilinen birisi. Tabi o bunun cezasını çekecek. Ama olan Altuğ müdürümüze oldu.

Şehit Polis bir dönem Binali Yıldırım'ın korumasıydı

Binali Yıldırım yaptığı açıklamada şehit polisin bir dönem kendisinin korumalığını yaptığını belirterek, "Benim de bir dönem yakın korumalığımı yapan Altuğ Verdi, bir polis memurunun saldırısı sonucu şehit olmuştur. Emniyet müdürümüze Allah'tan rahmet diliyorum, yaralılara Allah'tan şifa diliyorum" dedi. 

Süleyman Soylu'dan da açıklama geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olaya istinaden yaptığı açıklamada, Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin hastanede olduğunu belirterek, "İnşallah doktorlarımız kurtarmak için çaba gösteriyor. Olayla ilgili derin ayrıntıyı arkadaşlar ifade edecekler. Bakan Yardımcımız ve Emniyet Genel Müdürümüz Rize'ye hareket ediyor" dedi. 

Soylu'nun, silahlı saldırı dolayısıyla Rize'ye gideceği bilgisi verildi.

 

rize emniyet müdürü şehit şehit polis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı