Sakarya'da büyük patlama

Sakarya Arifiye ilçesine bağlı Kemaliye köyü kırsalında, bu sabah saatlerinde büyük bir patlama oldu. Kentin her yerinden görünen alev topu korku dolu dakikalar yaşanmasına sebep oldu.

Sakarya'da büyük patlama
Sakarya'da büyük patlama Gizem Zalimalioğlu

Sakarya iline bağlı Arifiye ilçesi Çaybaşı Değirmendere mevkiindeki doğal gaz hattı yakınlarında meydana gelen büyük patlama korku dolu dakikalara sebep oldu. Özellikle şerhrin her yerinden görülen alev topu panik yarattı. 

Sakarya'dan Kocaeli'ye doğalgaz naklinde kullanılan BOTAŞ'a ait boru hattında gaz kaçağı sonrası patlama olduğu tahmin ediliyor. Bölgeye ulaşan itfaiye ve doğal gaz ekipleri, inceleme yapmakta ve sızıntının olduğu bölgeyi bulmaya çalışmaktadır. Yangının ise kısmen devam ettiği ulaşılan bilgiler arasında.

Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi yönlendirilirken, yapılan müdahalelerin ardından yangın kontrol altına alındı.

Konuya ilişkin BOTAŞ, "Botaş14/01/2019 tarihinde saat 07:30 civarında Adapazarı İli Arifiye İlçesi Değirmendere köyü kırsalında yer alan 36 inç çapındaki Doğal Gaz Boru Hattında ilk bulgulara göre heyelan sebebiyle hatta meydana gelen kopmanın yangına sebebiyet verdiği değerlendirilmektedir. BOTAŞ tarafından gerekli müdahale yapılarak hat vanaları kapatılmış ve olayın meydana geldiği kısımda doğal gaz akışı durdurulmuştur. Yangın Kontrol altına alınmış olup, soğutma işlemlerinin ardından ivedilikle onarım çalışmalarına başlanacaktır. Bu süre zarfında gerekli tedbirler alınmış ve bölgenin doğal gaz ihtiyacı alternatif iletim hatlarından sağlanmaktadır.
Bu doğrultuda, Doğal Gaz İletim Sisteminin hiçbir bölgesinde gaz kesintisi söz konusu olmayacaktır."  açıklamasını yaptı.

 

 

Sakarya patlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı