Samsun'da Acil Servis feci karıştı

Samsun'da bir hastanenin Acil Servisi, hastasına öncelik verilmediği gerekçesiyle bir hasta yakınının doktoru darp etmesiyle karıştı.

Samsun'da Acil Servis feci karıştı
Samsun'da Acil Servis feci karıştı Gizem Zalimalioğlu

Edinilen bilgilere göre, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde saat 17.00 sularında arbede çıktı. Olay, baş ağrısı ile acil servise gelen bir hastanın kalabalığı görünce sırasının öne çekilmesini istemesiyle başladı. Hastane görevlileri tarafından bunun kabul edilmemesi üzerine, hasta yakını ile Acil Tıp Dr.Hüseyin Tufan Yanık arasında bir tartışma yaşandı. Tartışmanın şiddetinin artması üzerine hasta yakını, görevli doktora yumruk atarak darp etti. Darp raporu alan Dr. Hüseyin Tufan Yanık hasta yakınından şikayetçi oldu.

Olaydan sonra yaşananları anlatan Acil Tıp Dr. Hüseyin Tufan Yanık, “Yoğunluktan dolayı bir arbede yaşandı. Hasta yakını hastasına gereksiz bir öncelik tanınmasını istedi. Biz de bunun mümkün olmayacağını belirttik. Bunun sonucunda da tahammül gösteremeyip bana saldırdılar. Hemşireme de tacizde bulundular. Başıma, alnıma yumruk attılar. Bunu yapanlardan sonuna kadar şikayetçiyim” ifadelerinde bulundu.

Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak olayla ilgili açıklama yaparak, " Tüm STK'ların sağlıkta şiddete karşı birlikte mücadele etmesi gerektiği" konusunun altını çizdi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
 

Samsun Hastane Arbede
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı