Şanlıurfa toz bulutu altında kaldı

Suriye üzerinden gelen toz bulutu şehri esir aldı. İlk olarak ilçelerde etkisini gösteren toz bulutu merkeze kadar ulaştı. Şanlıurfa halkı evden çıkmamaya özen gösterdi. Sürücüler evlerine ulaşmakta zorlandı. Gece boyunca süren toz bulutu etkisi bitti.

Şanlıurfa toz bulutu altında kaldı
Şanlıurfa toz bulutu altında kaldı Dilan Aşar

Suriye üzerinden gelerek önce Ceylanpınar, Viranşehir ve Siverek ilçelerinde etkili olan yoğun toz bulutu gecenin geç saatlerinde Şanlıurfa’nın merkezine ulaştı ve günlük yaşamı olumsuz yönde etkiledi. 

GECE BOYUNCA ETKİSİNİ SÜRDÜRDÜ 

Edinilen bilgiye göre, Suriye üzerinden gelen yoğun toz bulutu Şanlıurfa merkez ve ilçelerinde etkili oldu. Akşama doğru Ceylanpınar ve Viranşehir ilçelerinde etkili olan toz bulutu, gece geç saatlerde ise Şanlıurfa merkezi ile Siverek, Akçakale ve Harran ilçelerini esir aldı. Gece pencereden dışarı bakan vatandaşlar, son yılların en yoğun toz bulutunu görünce gözlerine inanamadı. Toz bulutu en çok çocuk ve yaşlıları olumsuz etkilerken sürücüler de trafikte ilerlemekte zorlandı. Evlerine kapanan vatandaşlar mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamaya özen gösterdi. Toz bulutu gece boyunca etkisini sürdürdü. 

DIŞARI ÇIKMAYIN UYARISI YAPILDI 

Birkaç gündür belirli zamanlarda etkisini artıran toz bulutu bazı yerlerde görüş mesafesinin düşmesine neden oldu. Uzmanlar, yaşlı, çocuk ve solunum sorunu olanların toz bulutunun olduğu saatlerde zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları uyarısında bulundu. 

ESNAF İŞ YERLERİNİ KAPATTI 

Sınırda yer alan Ceylanpınar'da, öğleden sonra Suriye üzerinden gelen toz bulutu, hayatı olumsuz etkiledi. Toz bulutu, ilçeyi kaplarken, gökyüzü de kızıla döndü. Görüş mesafesinin azaldığı ilçede sürücüler, araçlarıyla yollarda ilerlemekte güçlük çekti. Toz bulutu nedeniyle nefes almakta zorlanılırken, esnaf, iş yerlerini kapattı. Yöre esnafından Muhammed Burak Uçkun, "Sabah bir şey yoktu, öğleden sonra toz bulutu gelmeye başladı. Mecburiyetten iş yerimi kapatmak zorunda kaldım’’ şeklinde açıkladı.  

Suriye Şanlıurfa Toz bulutu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tekirdağ 18 Ocak Cuma günü hava durumu
Tekirdağ 18 Ocak Cuma günü hava durumu
Balıkesir 18 Ocak Cuma günü hava durumu
Balıkesir 18 Ocak Cuma günü hava durumu