Şehirlerarası otobüslerde beklenmeyen kontrol

Bursa Polisi Türkiye'de görülmeyen bir uygulamayla otobüs yolcularının da emniyet kemeri takıp takmadığını kontrol etti. Kemer takmayan yocuları son kez uyardı ve bir sonraki kontrolde 108 lira para cezası kesileceğini vurguladı.

Şehirlerarası otobüslerde beklenmeyen kontrol
Şehirlerarası otobüslerde beklenmeyen kontrol Fırat

Bursa Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri İl Emniyet Müdürü Osman Ak'ın verdiği talimat ile harekete geçti.Ekipler son aylarda meydana gelen kazaların artması sebebiyle böyle bir uygulamanın yapılması gerektiğini vurguladı.Zorunlu olmasına rağmen otobüs yolcularının emniyet kemeri takmamasını belirten ekipler Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde olan tüm otobüsleri durdurarak seyehat eden vatandaşların emniyet kemerlerinin takılı olup olmadığını kontrol etti,takılması hususunda uyardı ve yolculardan takdir kazandı.

PARA CEZASI

Türkiye'de meydana gelen trafik kazalarında hayatını kaybeden insanların yüzde 44'ünün emniyet kemeri takmaması sebebiyle Bursa Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü harekete geçti. Terminal çıkışında otobüsleri durdurup hem şoförlerin hem de yolcuların emniyet kemeri takıp takmadığını kontrol etti. Emniyet kemerinin hayat kurtardığını vurgulayan ekipler takılmadığı hususta 108 lira para cezası uygulanacağını belirtti.

Bursa Trafik Polisi Emniyet kemeri
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi