Şule Çet cinayetinde adli rapor sonucu: "Bilmiyoruz"

Bir plazanın 20. katından şüpheli şekilde düşüp hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Şule Çet’in ölümüne ilişkin soruşturmada, beklenen Adli Tıp Kurumu raporu dosyaya girdi. Raporda, Çet’in genel ağır beden travması nedeniyle cinsel saldırıya maruz kalıp kalmadığı konusunda kesin bir değerlendirme yapılamadığı belirtildi. Ayrıca Çet’in intihar mı ettiği yoksa itildiği ya da öldürüldükten sonra mı atıldığı konusu da tıbben bilinemediği görüşüne yer verildi.

Şule Çet cinayetinde adli rapor sonucu:
Şule Çet cinayetinde adli rapor sonucu: Gizem Zalimalioğlu

29 Mayıs 2018’de yaşanan olay sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Çet’in kesin ölümünün sebebinin tespiti için dosyayı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na göndermişti. Savcılık, soruşturma dosyasında yer alan bütün belgeleri, raporları, ifadeleri Adli Tıp Kurumu’na gönderirken, özetle şu sorulara yanıt verilmesini istedi, “Şuıle Çet’in kesin ölüm sebebinin tespiti; Çet’in anal sürüntüsünde bulunduğu belirtilen Prostat Spesifik Antijen (PSA) isimli antijenin erkek cinsiyetine ait bir antijen olup olmadığı; Çet’in yerde vücut pozisyonu, düşüş şekli ve düştüğü yer göz önüne alındığından düşmeden önce ölmüş olup olmadığının (bilincinin yerinde olup olmadığının tespitinin mümkün olup olmadığı); Çet’in vücudunda bulunan alkol miktarının tespitinin mümkün olup olmadığı.”

Olay nasıl olmuştu?

Şule Çet, 23 yaşında idi.  Annesi  vefat eden genç kızın ve babası da hasta. Gazi Üniversitesi öğrencisi olan Çet, maddi sıkıntılar sebebiyle yarı zamanlı bir işte çalışmaya başladı. Bu iş yerinden ise maaşını alamayarak kovuldu. Maaşını istemek için patronunun yanına giden Çet, şirketin ortaklarından olan Çağatay Aksu'nun daveti üzerine akşam yemeği görüşmesine gitti. 28 Mayıs akşamı katıldığı yemeğin devamında Berk Atay ve Çağatay Aksu ile birlikte ofiste görüşmesini devam ettirdi. Gece 01:48'de genç kız ev arkadaşına "Beni avil bir şey varmış gibi eve çağır" şeklinde bir mesaj atıyor. 02:00'da ise tekrar ev arkadaşına "Buradan çıkamıyorum, adam bana takmış" şeklinde mesajlarını devam ettiriyor. 

Saat 04:00'da genç kız ofisin bulunduğu plazanın 20. katından aşağı düşerek yaşamını yitiriyor. Ofiste bulunan Berk Akand verdiği ifade de başka oda da uyuduğunu söylüyor.

Otopsi raporunda neler vardı?

4 Temmuz'da sonuçlanan otopsi raporuna göre, genç kız ters ilişkiye zorlanmış, anal bölgesinde yırtıklar ve bağırsaklarında bozulmalar var. Vücudunda darp  izleri ve kanında uyku getirici madde, tırnaklarının arasında ise Çağatay Aksu'ya ait deri kalıntıları bulundu. Bu deri kalıntıları örneklerinde ise Berk Akand'a ait doku da mevcuttu.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
5 İlde 31 Mart Seçim Anketi
5 İlde 31 Mart Seçim Anketi
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü