Tanktan sokağa sıvı döküldü, mahalleli korktu

Kocaeli'de bir hurdacıya getirilen tanktan dökülen sıvı mahalle sakinlerini korkuttu. Tüm mahalleyi saran kokuya neden olan sıvı, AFAD ve itfaiye ekiplerini alarma geçirdi.

Tanktan sokağa sıvı döküldü, mahalleli korktu
Tanktan sokağa sıvı döküldü, mahalleli korktu Gizem Zalimalioğlu

Edinilen bilgiye göre, İzmit Doğan Mahallesi Hülya sokak üzerinde bulunan bir hurdacıda meydana geldi. Tank, hurda depolama alanına kimliği belirsiz kişiler tarafından getirildi. Tank piknik tüpü büyüklüğündeydi. Şahısları karşılayan işletme sahibi Aydoğan Kuş, aldığı tankeri incelediği esnada tankerden bir miktar sıvı döküldü.Dökülen sıvının bir süre sonra kokuya neden olduğunu fark eden işletme sahibi Kuş, tankeri satın almayacağını söyleyerek geri iade etti.Tankın mahalleden uzaklaşması sonucu koku tüm mahalleyi etkisi altına aldı.

Şikayet üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri geldi. Oksijen maskesi takmalarına rağmen oluşan yoğun kokudan rahatsız olunca olay yerine AFAD ekipleri de çağrıldı.Ancak AFAD'ın alanda cihazlarla ölçüm yapmasının ardından tehlikeli bir durum ortaya çıkmadı.

Kokudan rahatsız olan mahallelinin tepki gösterdiği olay hakkında bilgi veren hurdacı Aydoğan Kuş, “Küçük bir tank vardı. Su döküldü içinden onu da geri verdik getiren kişiye. Piknik tüpü kadar bir şeydi. İçinden dökülen sıvı koku yapınca geri verdik. Getiren mal sahibi de götürdü. Bilmiyorum nerden getirdiğini. Su var sandık, açtık o da koku yaptı. Ben kokudan etkilenmedim, hatta elime de döküldü ama bir şey olmadı. Mahalleye koku yayılınca millet polisi falan aramış” dedi.  

 

kocaeli AFAD tank
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı