Türkiye’nin Otomobili TOGG’un Başarısı

image_665441121ed05
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TOGG’un Ürettiği İlk SUV Modeli T10X

AFP’nin haberinde, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) geçen yıl piyasaya sürdüğü ilk SUV modeli T10X’in üretimine ve başarısına odaklanıldı.

Bursa’daki Üretim Fabrikasında Yüksek Nitelikli Çalışanlar

Haberde, TOGG’un üretim fabrikasının Bursa’da bulunduğu ve 40’ı kadın olan “yüksek nitelikli” çalışanlarına vurgu yapıldı.

Türkiye’nin Otomotiv Endüstrisinin Gelişimi

Bursa ili, Türkiye’nin kuzeybatısında, İstanbul’un karşısında, Marmara Denizi kıyısında yer alırken, yarım yüzyıl içinde küresel otomotiv endüstrisinin kalesi haline geldi.

TOGG’un Önemi ve Geleceği

Türkiye’nin otomotiv sektöründeki geleceğinde önemli bir rol oynayan TOGG, şampiyonu Togg ile elektrikli otomobil pazarında iddialı bir konumda yer alıyor.

2023 Hedefleri ve İhracat Potansiyeli

TOGG’un 2023’te saatte 20 araç üreterek, ilk yılında 2 bin araç üreten Tesla’nın önüne geçtiği belirtilirken, Türkiye’nin elektrikli otomobil satışlarını 9 kat artırarak İspanya ve İtalya’dan büyük bir pazar haline geldiği vurgulandı.

Türk Otomobil Sektörünün İhracat Potansiyeli

Habere göre, Türk otomobil sektörü üretiminin yaklaşık yüzde 70’ini Batı Avrupa’ya ihraç ediyor ve TOGG’un bu segmentteki başarısı sektöre yeni bir ivme kazandırıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver