Uyanış Büyük Selçuklu 14. bölüm izle! Uyanış Büyük Selçuklu 15. bölüm fragman izle!

Uyanış Büyük Selçuklu 14. bölüm izle! Uyanış Büyük Selçuklu 15. bölüm fragman izle!
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Senaryosu Serdar Özönalan ve Emre Konuk tarafından kaleme alınan tarih ve kurgu türündeki televizyon dizisi Uyanış Büyük Selçuklu’nun son bölümü ve yeni bölümü merak ediliyor. Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun devlet yapısını, siyasi olaylarını, savaşlarını ve Melikşah’ın hayatını ele alan dizi Uyanış Büyük Selçuklu 14. bölüm ve 15. bölüm bilgileri… 

Uyanış Büyük Selçuklu 14. bölüm izle

Hasan Sabbah ’ı yakalayıp gerçek kimliğini açık etmek üzere olan Sencer ’i Melikşah durdurmuştu. Daha sonra Sencer ’in Seyduna ’nın peşine düşmesine izin vermeyen Melikşah, Arslantaş ’ı kaçırarak devlete itaatsizlik eden ve Tacülmülk ’ü darp eden Sencer ’e nasıl bir ceza uygulayacaktır? Nizamülmülk ’ü ve Sencer ’i yaralamak suretiyle aranan Arslantaş bulunabilecek midir?
Terken ’in başarılı tertibi neticesinde zehirlenmiş olan Nizamülmülk ölecek midir? Nizamülmülk ’e zehirli sıvıyı içiren Turna ’nın akıbeti ne olacaktır?
Yıllarca esaret altında yaşadığı zindandan kaçmayı başaran Arslantaş ’ın annesi Leyla ’nın peşine düşmüş olan batıniler, Leyla ’yı bulabilecekler mi? Leyla ’nın akıbeti ne olacaktır? Arslantaş annesi Leyla ’yı batınilerin elinden kurtarmayı başarabilecek midir?
Şelemzar ’daki çelik ambarının patlaması sonucunda Melikşah ’ın öfkesini üzerine çeken İlteber ’in zor günleri devam edecektir. Borçlarından ötürü kendisini köşeye sıkıştıran Faysal ’ın darülhicreyi istemesi İlteber ’i içinden çıkılmaz bir kıskacın içine hapsetmişti. İçine düştüğü durumdan çıkmak için başkaca çaresi kalmayan İlteber, darülhicreyi Faysal ’a verecek midir?
Şelemzar patlamalarında dahli olduğu anlaşılınca Melikşah ’ın tepkisini üzerine çeken Andreas, Bizans imparatorunun kendisini gözden çıkardığını ve Melikşah ’ın kellesini almak için harekete geçeceğini anlamıştı. İçine düştüğü bu amansız vaziyetten kurtulabilmek için ne yapacaktır? Yoksa Andreas yolun sonuna mı gelmiştir.

Uyanış Büyük Selçuklu 15. bölüm fragmanı

Uyanış Büyük Selçuklu 15. bölüm fragmanı yayınlandı. 4 Ocak 2021 tarihinde Uyanış Büyük Selçuklu 15. bölümüyle ekrana gelecek. 

Bu Yazıya Tepki Ver