Yazılım Tabanlı Sanat Eserleri Nasıl Korunur?

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

digitalSSM’in“Teknolojik Sanat Eserlerinin Korunması” projesi

19 Haziran’da çevrimiçi konferansla devam ediyor

Sabancı Üniversitesi ve digitalSSM yürütücülüğünde başlatılan, “Teknolojik Sanat Eserlerinin Korunması” araştırma projesi, yaratıcılık ve teknoloji platformu Digilogue işbirliğinde devam ediyor.

Proje kapsamında bu ay digitalSSM yöneticisi Osman Serhat Karaman’ın moderatörlüğünde medya arkeoloğu, arşiv uzmanı ve dijital sanat konservatörü Ben Fino-Radin, “Yazılım Tabanlı Sanat Eserleri için Bulut Tabanlı GPU Sanallaştırmayı Kullanma” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek. Ben Fino-Rodin konşmasında yazılım tabanlı sanat eserlerinin sergilenmesi ve gösterimi sürecinde, özel donanımların pahalılığı, bakım zorunluluğu ve tek kişinin deneyimine göre tasarlanması gibi sebeplerden dolayı yaşanan zorlukları ele alacak.

Fino-Rodin ayrıca yazılım tabanlı sanat eserlerinin sergilenmesi ve erişimi bağlamındaki gelişmeleri sunacak, kurucusu olduğu laboratuvar Small Data Industries’in sanatı daha erişilebilir kılmak için bu teknolojileri nasıl kullandığını paylaşacak.

19 Haziran, saat 17:00’te Zoom üzerinden gerçekleşecek konferans, kayıt yaptıran herkese açık ve ücretsizdir. Etkinlik dili İngilizcedir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir