15 gün hizmet verilmeyecek

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yeni tramvay hat çalışmaları devam ediyor. Yapılan çalışmalar nedeniyle 15 gün hizmet vermeyecek olan tramvay hattı açıklandı. Tramvay’ın hizmete kapalı olması ulaşımın tamamen yok olmasına neden olmayacak. O güzergâh için vatandaş acil ring hatlarını kullanabilecek.

15 gün hizmet verilmeyecek
15 gün hizmet verilmeyecek Dilan Aşar

Eskişehir, 74. Yıl Mahallesi’ni Şehir Hastanesi üzerinden kent merkezine bağlayacak olan tramvay hattı çalışmaları devam ediyor. Belediye tarafından devam ettirilen çalışmalar dahilinde o güzergahta bulunan tramvay hattı 15 gün hizmet vermeyecek. 

RİNG HİZMETİ VERİLECEK

Eskişehir haberleri doğrultusunda, çalışmalar dahilinde yeni hattın Emek hattına bağlantısı için 13 Ekim ile 29 Ekim arasında Emek-71 Evler tramvay hattı hizmet veremeyecek. 2 hafta sürecek olan çalışmalar boyunca Açelya-Ertaş Caddesi-Cumhuriyet Bulvarı-Atatürk Lisesi arasından 10 dakikada bir hareket edecek otobüsler ring hizmeti verecek. Ayrıca hafta içi günlerde sabah yoğunluğu göz önünde bulundurularak 07.15 ile 08.15 saatleri arasında 15 dakikada bir tramvaylar 71 Evler durağından Opera’ya tek yön hizmet vermeye devam edecek. 
 
Tramvay ağını bir taraftan Kumlubel Mahallesi’ne, diğer taraftan ise 75. Yıl Mahallesi’ne uzatarak 61 kilometreye yükselten Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir yanında çalışmalarına hızla devam ediyor. Bu kapsamda 75. Yıl Mahallesi’ni Şehir Hastanesi üzerinden kent merkezine bağlayacak olan hatta gerçekleştirilecek makas çalışmaları nedeniyle 13 Ekim-29 Ekim tarihleri arasında Emek-71 Evler hattına enerji verilemeyeceği duyuruldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre “Gerçekleştirilecek çalışmalar süresince haftanın her günü Açelya-Ertaş Caddesi-Sevinç Caddesi-Cumhuriyet Bulvarı-Atatürk Lisesi arasında 10 dakikada bir otobüslerimiz ring seferleri gerçekleştirecektir. Vatandaşlarımız acil durum duraklarını kullanarak ring servisinden faydalanabilecek. Ayrıca sabah saatlerinde mağduriyet yaşanmaması için 15-16-17-18-19 ve 22-23-24-25-26 Ekim tarihlerinde (hafta içi) 07.15 ile 08.15 saatleri arasında 15 dakikada bir 71 Evler durağından hareket etmek üzere tramvaylarımız Opera’ya tek yön olarak hizmet verecektir” sözleriyle ifade edildi. 

Eskişehir Eskişehir haberleri Tramvay
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi