6’ıncı Cam Festivali ‘Camın Büyüsü’ sloganıyla gerçekleştiriliyor

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi tarafından Cam Festivalinin 6’ıncısı devam ediyor. Etkinlik ‘Camın Büyüsü’ sloganı ile gerçekleştiriyor. 6’ıncı Uluslararası Cam festivali konferans ve atölye çalışmaları sergiliyor. Cam alanında uluslararası ün yapmış kişiler, konferansta hünerlerini sergiliyor.

6’ıncı Cam  Festivali ‘Camın Büyüsü’ sloganıyla gerçekleştiriliyor
6’ıncı Cam  Festivali ‘Camın Büyüsü’ sloganıyla gerçekleştiriliyor Handan Masina

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi’nin düzenliği Cam Festivali etkinliğinin bu yıl 6’ncısı gerçekleştiriliyor. Etkinlik Kurşunlu Külliyesi içerisinde yer alan sıcak cam atölyelerinde yapılıyor. Amerika, Hollanda ve Almanya’dan uluslararası alanda ün yapmış kişiler atölye ve konferans çalışmaları yapıyor.  

AMERİKALI ALEXİS SİLK CAMIN İNCELİKLERİNİ ANLATTI 

6’ıncı Uluslararası Cam Festivalinin açılış konferansını Amerika’dan gelen Alexis Silk verdi. Konferansın ardından atölye çalışmalarına başlayan Silk, gün boyunca cama şekil vererek izleyicilerin ilgisini topladı. Alexis cama şekil verirken izlemeye gelen sanatseverlere cam sanatının inceliklerini anlattı. Amerika’dan Alexis Silk, Hollanda’dan Josja Caecilia Schepman ve Almanya’dan Simone Fezer’in katıldığı 6'ıncı Uluslararası Cam Festivali, 28 Eylül Cuma günü Josja Caecilia Schepman’ın konferans ve atölye çalışması ile devam edecek. 6'ıncı Uluslararası Cam Festivali 30 Eylül Pazar günü gerçekleşecek sergi ile sona erecek.  

Eskişehir Odunpazarı Kurşunlu Külliyesi Cam Festivali
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeyma Subaşı'nın fotoğrafına sevgilisinden yorum
Şeyma Subaşı'nın fotoğrafına sevgilisinden yorum
AVM'de iki grup birbirine girdi
AVM'de iki grup birbirine girdi