Ana caddelerde dubalar kaldırılıyor

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü şehir merkezinde trafiğin tıkanmaması amacıyla önlemler aldı. İl Emniyet Müdürlüğü ilk olarak cadde üzerine duba yerleştiren esnafların dubaları kaldırmasını sağlayacak. Duba koyan iş yeri sahiplerine ceza kesilecek.

Ana caddelerde dubalar kaldırılıyor
Ana caddelerde dubalar kaldırılıyor Handan Masina

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Eskişehir’de oluşan trafik yoğunluğunu azaltmak için bir dizi önlem aldı. İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan açıklamada, ‘’ İl merkezinde bulunan dükkanların yoğunlukta bulunduğu ana caddeler üzerinde bazı işyeri sahipleri işyerlerinin önüne çeşitli büyüklüklerde duba, eşya vb. Konulduğu görülmekte. Bu durum cadde ve sokaklarda trafik akışını engellemektedir.’’ denildi.  

DUBA KOYANLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK 

Eskişehir HaberleriEskişehir İl Emniyet Müdürlüğü ilgili kanun maddesini açıkladı. Kanun maddesine göre; ‘’ Trafiği güçleştirecek, tehlikeye sokacak veya engel olacak şekilde bir şey bırakmak yasaklandığından, bu kurala uymayanlara trafik ekiplerimiz tarafından cezai işlem yapılacak. Yol üzerindeki duba vb. Maddeler kaldırılacak.’’ ifadesi kullanıldı. Trafik yoğunluğu olan cadde ve sokak üzerindeki işyeri ve meskenler önüne konulan duba ve eşyaların konulmasını engellemek için ekipler tarafından denetimin artırılacağı bildirildi. İl Emniyet Müdürlüğü açıklamanın devamında, ‘’ Cadde ve sokakların yol üzerine duba ve eşya konulmasına müsaade edilmeyecektir. Bu kuralı ihlal edenlere Karayolları Trafik Kanunu’nun 14. Maddesi gereğince cezai işlem uygulanacaktır. Yol üzerine konan eşyalar kaldırılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’’ dedi.  

İl Emniyet Müdürlüğü Eskişehir Haberleri duba
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Robotik Kodlama eğitiminde bir adım daha atıldı
Robotik Kodlama eğitiminde bir adım daha atıldı
Şeyma Subaşı'nın fotoğrafına sevgilisinden yorum
Şeyma Subaşı'nın fotoğrafına sevgilisinden yorum