Anadolu Üniversitesi 12.Palto Film Günleri

Bu yıl 12'nci kez gerçekleşecek olan Anadolu Üniversitesi Palto Film Günleri, Yunus Emre Kampüsü'nde bulunan Sinema Anadolu'da sinemaseverlere kapılarını açıyor.

Anadolu Üniversitesi 12.Palto Film Günleri
Anadolu Üniversitesi 12.Palto Film Günleri Mehtap Erdoğan

Eskişehir’de 12’ncisi gerçekleşecek olan Anadolu Üniversitesi Palto Film Günleri 12-23 Şubat tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak.

İletişim Bilimleri Fakültesinin desteği ile 12’nci kez düzenlenecek olan Anadolu Üniversitesi Palto Film Günleri adını Gogol’ün Palto hikayesinden almakta. Sponsorların da destek olduğu Palto Film Günleri 13 uzun, 8 kısa ve 1 belgesel filmle 12’nci kez sinemaseverlerin karşısına çıkacak. Palto Film Günleri Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’nde bulunan Sinema Anadolu’da gösterime girecek. Murat Düzgünoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı Halef filmi bu yılın açılışını gerçekleştirecek. Film gösteriminin ardından Murat Düzgünoğlu, filmin oyuncularından Baran Şükrü Babacan ve Sanat Yönetmeni Osman Özcan ile söyleşi gerçekleştirilecek.

Bu yıl gerçekleşecek olan festivalin konsepti “Her Bakışta Başka Hikaye” üzerine kuruldu. Medina Turgul DDB tarafından geliştirilen projenin görsel tasarımı için illüstratör Tayfun Pekdemir’le, tanıtım filmi için ise Filmpark ile birlikte çalışıldı. Ayrıca Palto Film Günleri kapsamındaki filmler sinemalarda da gösterimde olacak.

12. Palto Film Günleri kapsamında bu sene 13 film Eskişehirli sinemaseverlerle buluşacak. Festivalde Yerli Sinema, Belgesel, Cannes Seçkisi, Dünya Festivalleri, Grundig Ruhun Doysun Gıdaya Saygı, Gece Yarısı ve kısa film kuşakları yer alıyor. Palto Kart sahipleri ise her filmi bir kez olmak üzere istediği seansta izleyebilecek.

  Halef film ekibinin yanı sıra, Babamın Kemikleri filminin yönetmeni Özkan Çelik, Son Çıkış filminin yönetmeni Ramin Matin, oyuncu Deniz Celiloğlu ve yapımcı Emine Akpınar sinemaseverlerle filmleri hakkında konuşacak. Geleneksel hale gelen Palto Film Günleri atölye çalışmalarında bu sene Gişe Memuru, Sarmaşık, Kelebekler ve Bartu Ben gibi yapımlarıyla ön plana çıkan, Sundance ödüllü yönetmen Tolga Karaçelik “Nereden Çıktı?” atölyesinde soruları cevaplayacak. Bantmag sinema yazarı Melikşah Altuntaş ise “Sinema ve Yeni Medya” atölyesi ile genç sinemaseverlerin ufkunu açacak.

“Askıda Bilet” uygulaması, seyircilerin herhangi bir seansa bilet alıp gişeye, yani askıya bırakması ile gerçekleşiyor. Ekonomik zorluk çeken sinemaseverler gişeden biletlerini ücretsiz olarak temin ediyor. “Askıda Bilet” uygulaması ile Palto Film Günleri “...rağmen sinema” diyenlere selam duruyor.

Anadolu Üniversitesi 12.Palto Film Günleri
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar