AÖF’ten öğrencilere önemli duyuru!

Anadolu Üniversitesi’nin yürüttüğü Açıköğretim Sistemi’ne kayıt yaptıracak öğrencilere müjdeli haberi verdi. Kaçıran adaylar için kayıt tarihlerinin son günü pazar günü geceye kadar uzatıldı.

AÖF’ten öğrencilere önemli duyuru!
AÖF’ten öğrencilere önemli duyuru! Handan Masina

AÖF tarafından kayıt süreleri ile alakalı bir son dakika bilgisi geldi. 

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Sistemi son kayıt tarihini pazar gününe kadar uzattı.  

Yetkililer tarafından yapılan açıklama ile milyonlarca öğrencinin öğrenim hayatını devam ettirdiği Açık Öğretim Sistemi için kayıt tarihinin işlem yapılacak son tarihi uzatıldı. Öğrenciler, güz dönemi Açık Öğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemlerini Pazar gecesi saat 23:00’a kadar yapabilecek. 

AÖF KAYIT İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR 

AÖF kayıt yenileme istekleri Anadolu Üniversitesi tarafından alınmaya devam etmekte. 11 Eylül’de başlayan AÖF kayıt yenileme 5 Ekim tarihi itibari ile sona erdi. Ara sınıfta okuyan öğrenciler ise hali hazırda eğitim gördükleri bölümlere devam edebilmek için 25 Eylül - 7 Ekim 2018 tarihleri arasında olan kayıt yenileme işlemini yapmak zorunda. 

AÖF HARÇ ÜCRETİ NEREYE YATIRILACAK 

Ödemeler Ziraat Bankası atmleri ve internet bankacılığı aracılığı ile yapacaklar. Öğrencilerden banka dekontunun saklanması talep edilecek. 

Açıköğretim, İşletme ve İkstisat Fakültelerine kayıtlı talebelerden program süresi içinde olan (önlisansta 2 yıl, lisansta 4 yıl), AÖF kayıt yenileme kılavuzunun 2.5.1. maddesinde açıklanan kanunlar kapsamındaki öğrenciler ile 2.5.2. maddesinde açıklanan Engelli Öğrenciler, Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemeyecek. 

Kayıt süresinde şu yöntemler kullanılabilecek; 

Kredi Kartı/Banka Kartı ile Ödeme 

(İnternetten başvurunuzu tamamladıktan sonra herhangi bir bankanın kartı ile online olarak ödeme yapabilirsiniz. Fakat, kayıt tarihinin son günü kartların provizyon işlemleri nedeni ile ödeme yapılamayabilir.) 

İnternet Bankacılığı ile Ödeme 

Bankamatikten Ödeme (Kartlı/Kartsız) 

Mobil Bankacılık ile Ödeme 

DERS EKLE SİL NASIL YAPILIR 

Ders seçim aşaması 3 ayaktan oluşur: 

  1. Birinci adımda aof.anadolu.edu.tr adresinde bulunan Kayıt Otomasyonu bağıntısı Kayıt Yenileme linkinden T.C. kimlik numaranız ve şifrenizi girmeniz gerekecek. 

  1. İkinci ayakta ise ders seçim işlemlerini tamamlayarak alacağınız ve bıraktığınız dersleri belirleyeceksiniz. 

  1. Üçünü ve son aşamada yaptığınız ders seçme işlemlerinizi onayamanız istenecek. 

Eğer son aşamada ki onayı yapmazsanız, ders seçim işlemi iptal olacaktır. Ders seçimi işleminde değişiklik yapmış öğrencilerin, en son onayladıkları seçimler geçerlidir ve ödemeler de buna göre belirlenir. 

Ders seçim işlemini tamamlayan öğrenciler, bilgi amaçlı olarak 2018-2019 Öğretim Yılı Güz/Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasının çıktısını alabilir. Bu sayfada öğrencilerin ders seçim (ekle/sil) işlemi sonucunda; Alacağı Dersler, Bıraktığı Dersler, Ödeme Bilgisi, Sınav Merkezi Değişiklik Tarihleri ve Sınav Tarihleri gibi bilgiler yer almaktadır. 

 

Açık Öğretim Fakültesi Kayıt Yenileme Anadolu Üniversitesi
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üzerine tomruk devrildi hayatını kaybetti
Üzerine tomruk devrildi hayatını kaybetti
Emekli emniyet müdürü dolandırıcılıktan tutuklandı
Emekli emniyet müdürü dolandırıcılıktan tutuklandı