Avukatlık Bürosu saldırısı soruşturma altında

Geçtiğimiz günlerde bir avukatlık binasına silahlı saldırı gerçekleştirildi. Olay Eskişehir Odunpazarı ilçesinde meydana geldi. Avukat Heval Yıldız’ın ofisine kimliği belirsiz kişilerce av tüfekli saldırı yapıldı. Eskişehir Baro’suna kayıtlı avukata Baro üyeleri sahip çıktı. Başsavcılık bu olayla ilgili soruşturmaya çok yönlü ve hassas davrandıklarını dile getirdi.

Avukatlık Bürosu saldırısı soruşturma altında
Avukatlık Bürosu saldırısı soruşturma altında Handan Masina

Eskişehir haberleri, olay Eskişehir Odunpazarı Akcami mahallesinde meydana geldi. 3 katlı bir binanın 1. katında avukatlık binası bulunan Heval Yıldız Karasu, saldırganların hedefi oldu. Binada yaşayanların tatilde olduğu, bu nedenle can kaybının yaşanmadığı dili öğrenildi. Saldırganlar binanın duvarına ’Odunpazarında HDP’li istemiyoruz yazıp kaçtı. Olayın ardından Eskişehir Baro’su Adliye Sarayı önünde toplandı. Avukatlar saldırıyı kınadılar. 

AVUKATLIK MESLEĞİ TEHDİDE BOYUN EĞECEK BİR MESLEK DEĞİL 

Eskişehir Baro’su Başkan adayı Mustafa Alagöz Adliye Sarayı önünde yaptığı açıklamada saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirtti. Avukatlık mesleğinin doğası gereği tehdide ve şantaja boyun eğecek bir meslek olmadığını vurguladı. Başsavcılığın ve emniyet güçlerinin bu saldırının takipçisi olacağından emin olduğunu belirtti. 

BAŞSAVCLIKTAN AÇIKLAMA 

Bu olayların ardından Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı olaya sessiz kalmadı. Kamuoyuna yaptığı açıklamada; ‘’ Emir ve talimatlarımızla Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri çok derin ve hassasiyetli bir şekilde olayı soruşturmaya devam edecektir. Olayın kim ya da kimler tarafından yapılacağı tespit edilecektir. Gelişmeler ha

Eskişehir haberler Baro Cumhuriyet Başsavcılığı
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi