Avukatlık bürosuna yapılan av tüfekli saldırıya Baro’dan tepki

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde avukatlık bürosu bulunan Heval Yıldız Karasu’nun ofisine dün kimliği belirsiz kişilerce av tüfeğiyle saldırı yapıldı. Olayın ardından Adliye Sarayı önünde bir grup avukat Karasu’ya destek için toplandı.

Avukatlık bürosuna yapılan av tüfekli saldırıya Baro’dan tepki
Avukatlık bürosuna yapılan av tüfekli saldırıya Baro’dan tepki Handan Masina

Avukat Heval Yıldız Karasu’nun 3 katlı bir binanın 1. katında bulunan avukatlık bürosuna gece yarısı olduğu belirlenen bir saldırı gerçekleşti. Sabah çalışanlar tarafından görülen cam kırıklıkları ve duvarda yazılı olan ‘Odunpazarın’da HDP’li istemiyoruz’ yazısını görünce hemen polis ekipleriene haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri olay ile ilgili incelemelerde bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

SALDIRIYI KINIYORUZ 

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, bugün Adliye Sarayı önünde Eskişehir Barosu başkan adayı Mustafa Alagöz ve bir grup avukat saldırıyı kınamak için toplandı. Bu saldırının bütün avukatlara ve hukuka yapıldığını dile getiren avukat Mustafa Karagöz olayın takipçisi olacağını belirtti. Alagöz şunları da ekledi: 

“Olayı öğle saatlerinde öğrendik. Meslektaşımızı bürosunda ziyaret edip geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Konu ile ilgili yetkili mercilerle görüşüp gerekli bilgileri aldık. Kimsenin siyasi görüşü bizi ilgilendirmiyor. Burada sadece avukat olarak bulunuyoruz. Yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor faillerin bir an önce bulunmasını temenni ediyoruz. Başsavcılığımızın bu konuda gerekenleri yapacağından eminiz. Avukatlık mesleği şantajlara tehditlere boyun eğecek bir meslek değildir. Bu saldırı güzel şehrimize hiç yakışmadı.” açıklamasında bulundu.

Eskişehir Barosu Avukat Saldırı
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi