Beslediği tosun tarafından öldürüldü

Büyükbaş hayvan besiciliği ile uğraşan Hayrettin Yaman, ahıra yem vermeye gittiği tosunu tarafından saldırıya uğradı. Tosunun vurması ile başından ağır darbe alıp yere yığılan Yaman, ahırda hayata gözlerini yumdu. Hayrettin Yaman oğlu Adnan Yaman (45) tarafından bulundu. Cenazesi gözyaşları içinde toprağa verildi.

Beslediği tosun tarafından öldürüldü
Beslediği tosun tarafından öldürüldü Handan Masina

Eskişehir Beylikova Aşağı İğde köyünde yaşayan Hayrettin Yaman, 20 yıldır büyükbaş hayvancılık ile geçimini sağlıyordu. Sabah saatlerinde hayvanlarını yemlemek için ahıra girdi. Ağılda zincirinden kurtulan tosunu fark edince tosunu bağlamak istedi. Huzursuzlanan Tosun Yaman’a saldırdı ve başından yaraladı. Yere düşen Yaman başından aldığı ağır darbe sebebiyle can verdi. Her gün şehirden kendisine ekmek getiren oğlu babasını ölü buldu.  

ELLERİYLE BESLERDİ 

Ahmet Yaman babasının en sevdiği tosun tarafından öldürüldüğünü dile getirdi. Yaman şunları da ekledi. ‘’ Babam çok uzun yıllardır bu işle uğraşırdı. Hayvanlar onun hayatı olmuştu. Çoğu zaman elleri ile beslerdi. Babam her sabah yaptığı gibi hayvanları yemlemek için ahıra girmiş. Hayvanlardan birinin zincirinin açık olduğunu görünce onu bağlamak istemiş. Hayvan onu altında alıp ezmiş.’’  

TOSUNU KESTİLER 

Eskişehir haberleri, Jandarma olayı inceledikten sonra Yaman ailesi tosunu kesme kararı aldı. Ahmet Yaman tosunu gördükçe babasının aklına geleceğini ve psikolojik olarak çok etkileneceğini dile getirdi. Tosunu kesme kararı aldı. Oldukça üzgün görünen oğul olay anına yetişemediği için sitemkar konuştu. 

 

 

 

Eskişehir haberleri Eskişehir cinayet
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi