Esikişehirspor Taraftarları Birliği: Çıkabilecek Olumsuzlukları Üzerimize Yıkmaya Çalışıyorlar

ETB(Eskişehirspor Taraftarlar Biriliği) Başkanı Murat Diri basına yaptığı açıklamada Sosyal medyada yapılan provokasyona karşı “Çıkabilecek olumsuzlukları üzerimize yıkmaya çalışıyorlar” dedi.

Esikişehirspor Taraftarları Birliği: Çıkabilecek Olumsuzlukları Üzerimize Yıkmaya Çalışıyorlar
Esikişehirspor Taraftarları Birliği: Çıkabilecek Olumsuzlukları Üzerimize Yıkmaya Çalışıyorlar Can Polat

Spor Toto 1.Lig’in 22. Haftasında oynanacak olan Denizlispor maçı öncesinde basın mensuplarına açıklama yapan Eskişehir Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, son 3 senedir her Denizli’ye gidişlerinde küfürler, hakaretler ve otobüslerin taşlanması ile karşılandığını, Denizlispor taraftarına karşı herhangi bir eylem içerisine girmediklerini, fakat onların bu eylemi sık yaptığını ve çıkabilecek olumsuzlukları Eskişehirspor taraftarlarının üzerine yıkmaya çalıştıklarını anlattı.

Vali Hanefi Demirkol tesislerinde yaptığı açıklamada Diri “Son dönemdeki tüm çabalarımıza rağmen önümüzdeki pazartesi akşamı Denizlispor ile oynayacağımız maç öncesi sosyal medyada yapılan paylaşımlarla ilgili Denizlispor taraftarının farklı bir algı oluşturma çabasını üzülerek gördük” dedi. Futboldaki rekabet duygusuna inanan ve tribündeki on binlerce taraftar ile takımlarının armalarını desteklediğini söyleyen Diri, deplasmana dahi kesici, delici aletlerle gidilmemesi gerektiği bir anlayışla hareket ediyoruz.

Gittikleri tribünlerde rakip takım olsa dahi formasını terleten futbolculara saygı duydukları ve onları alkışladıklarını söyleyen Diri, örnek olarak da Karabük maçını gösterdi. Fakat Denizlispor taraftarının bu anlayışa ve profile sahip olmadığını rakip takım ve taraftarlara karşı oldukça fazla şiddet eylemi içerisinde olduğunu söyleyen Murat Diri “Denizli ve Eskişehirspor gibi iki taraftar profili arasında bu kadar uçurum varken bizleri suçlamaları yakışmamaktadır” dedi.

Denizli’de yaşanan olayların hepsini Denizli halkına ve taraftarına yüklemenin yanlış olacağını da söyleyen Diri, “Eskişehir’de oynan maçlarda rakip takıma ve taraftara karşı hiçbir olumsuzluk içine girmiyoruz. Tek temennimiz herkesin ailesine sağ salim kavuşmaları” dedi.

Ayrıca Murat Diri konuşmasını bitirirken, “Son 3 senedir her Denizli'ye gidişimizde küfürler hakaretler yemiş ve otobüslerimiz taşlanmıştır. Ancak bizler bir kere bile Denizli'ye küfür etmedik ve hiç bir takım otobüsü taşlamadığımız gibi Denizlispor taraftarına da karşı bir eylem içerisine girmedik. Aksine sürekli kendileri girdi. Şimdi de çıkarabilecekleri olumsuzlukları bizim üzerimize yıkmak için bir girişim içerisindeler. Denizli'den şehrimize gelecek olan Denizli halkı bizlere ne kadar kötü davranış göstermiş olsalar dahi Yunus Emre'nin dediği gibi "Sevelim sevilelim" sözünü düstur edinen sevgi, hoşgörü ve tevazu bir şehrin evlatları olarak şehrimize gelen herkesin canı bizlere emanettir. Misafirperverliğimizi her daim gösteririz. Deplasman için yola çıkacak tüm Denizlispor taraftarına kazasız belasız hayırlı yolculuklar dileriz” dedi.

eskişehirspor eskişehir spor
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar