Eskişehir Devlet Hastanesinde Emzirme Haftası etkinliği gerçekleştirildi

Eskişehir Devlet Hastanesinde, 1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle bir program düzenledi.

Eskişehir Devlet Hastanesinde Emzirme Haftası etkinliği gerçekleştirildi
Eskişehir Devlet Hastanesinde Emzirme Haftası etkinliği gerçekleştirildi Fırat

Hastanenin yemekhanesinde gerçekleştirilen etkinliğe Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Uğur Bilge, Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yaşar Bildirici, hastane yöneticileri, hastane personelleri ve anneler katıldı.

 

Etkinlikte konuşma yapan Eskişehir Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr.Yaşar Bildirici, Eskişehir Devlet Hastanesinin Bebek Dostu Hastane Unvanına sahip olduğunu belirterek, "Bebek için en faydalı besin olan anne sütünün önemi günden güne daha iyi anlaşılmaktadır. 2 yaşına kadar devam edilmesini önerdiğimiz anne sütü bebeklerimizin ilk 6 ay tek besini olmalıdır" diye kaydetti.

 

Programa katılarak annelere teşekkür belgelerini takdim eden Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge yaptığı konuşmasında; “Yarınlarımızın daha sağlıklı olması, tüm bebeklerimize anne sütüyle beslenme hakkının tanınması, hiçbir bebeğimizin bu haktan mahrum edilmemesi, amacıyla, tüm dünyada 1-7 Ekim haftası "Emzirme Haftası" olarak kutlanmaktadır. Emzirme, bebeklerin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için en uygun beslenme yöntemidir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), bebeklerin ilk 6 ayda sadece anne sütü ile beslenmesini ve altıncı aydan sonra da uygun besinlerle beraber emzirmenin iki yaş ve ötesine kadar sürdürülmesini sağlıklı yaşam için vazgeçilmez seçenek olarak önermektedir, unutulmamalıdır ki emzirme bebekleri enfeksiyonlardan, obezite ve kanser gibi hastalıklardan korumaktadır” diyerek konuşmasını tamamladı.

anne bebek emzirme
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1