Eskişehir Dövme Sucuk Festivalinde Metrelerce Kuyruk Oluştu

Sivrihisar Belediyesi’nin düzenlediği Dövme Sucuk Festivali’ne çevre illerden yoğun katılım oldu. 10 ton sucuk tüketilen festivalde katılımcılar metrelerce kuyruk oluşturdu.

Eskişehir Dövme Sucuk Festivalinde Metrelerce Kuyruk Oluştu
Eskişehir Dövme Sucuk Festivalinde Metrelerce Kuyruk Oluştu Can Polat

Eskişehir Sivrihisar Belediyesi’nin organize ettiği Dövme Sucuk Festivali çevre iller de dahil olmak üzere çok kalabalık bir katılımla başladı. Festivalde toplamda 10 ton sucuk kullanılırken, ücretsiz sucuk ekmek almak isteyen katılımcılar adeta birbiri ile yarıştı ve metrelerce uzunluğunda kuyruklar oluştu.

“Dünyanın merkezinde buluşmak için enfes bir bahanemiz var” sloganıyla başlayan festivalde amaç Sivrihisar’a özgü dövme sucuğu tüm dünyaya tanıtmaktı. Türkiye’nin her yerinden gelen katılımcılar ücretsiz dağıtılan sucuk ekmeğe yoğun ilgi gösterdi. Metrelerce kuyruğun oluştuğu festivalde tam 10 ton pişmiş sucuk tüketildi.

Festivale en çok katılan il Eskişehir olurken, Konya, Afyonkarahisar gibi birçok ilden de binlerce kişi geldi. Katılımcılarda Rıfkı Saygın “Allah razı olsun, çok güzel. Herkesi kaynaştırıyor. Kuyruklarda biraz sıkıntı var ama hak yenmediği sürece iyi. İlk seferinde geldiğimde bu kadar kalabalık değildi, bu daha güzel olmuş” dedi. Afyonkarahisar’dan festivale katılan 78 yaşındaki Kadir Bayrak ise sucuk bayramı için geldiğini ve burayı çok sevdiğini söyledi. Dizleri rahatsız olduğu için oynayamadığını belirten Bayrak, “arkadaşlarım oynadı, ben de sevindim” dedi.

eskişehir festival sivrihisar
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar