Eskişehir İl Sağlık Müdürü Hastane Acillerini Denetledi

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, bu hafta sonu Eskişehir’de ki hastanelerin acillerini denetledi

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Hastane Acillerini Denetledi
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Hastane Acillerini Denetledi Can Polat

Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge, Yunus Emre Devlet Hastanesi Yetişkin ve çocuk acil servis kliniği ile Eskişehir Şehir Hastanesi yetişkin ve acil serviste ki çocuk kliniğini denetleyerek, inceleme ve değerlendirmelerde bulundu. Dr. Bilge hastanelerin acil servislerinde verilen hizmeti yerinde görerek sağlık çalışanları ile de bir araya geldi. Çalışanların şikayet ve önerilerini dinleyen Bilge, acil serviste yatan hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Şifa dileklerinden sonra hastaneden memnun olup olmadıklarını soran Bilge, hastaların da şikayet ve önerilerini uzun uzun dinledi. Yabancı uyruklu aileler de olmak üzere hastaların tedavi süreçleri ile ilgili bilgi aldı.

Hastanelerin acil servislerinin çok büyük bir fedakarlık ile sürdüğünü ve 24 saatlik kesintisiz hizmet verdiğini belirten Doç. Dr. Uğur Bilge, özellikle hafta sonları hastaneler kapalı olduğu için acil servislerin oldukça yoğun olduğunu önemle belirtti. Verilen sağlık hizmetinin kalitesini ve etkinliğini arttırmak için hastaların ve hasta yakınlarının istek ve önerilerini dinlediklerini ifade eden Müdür Bilge, aynı zamanda çalışanların da görüşlerini alarak tüm yönleri ile değerlendireceklerini söyledi.

Müdür Uğur Bilge, Görevinin halka etkili, eşit, kaliteli, aynı standartlarda ve ulaşılabilir bir sağlık hizmeti sunmak olduğunu söyleyerek aynı zamanda bunun sürekliliğini de sağlamak en temel amacımız dedi. Ayrıca Bilge, vatandaşlardan mecbur olmadıkça acil servisleri meşgul etmemelerini de rica etti.

eskişehir sağlık hastane
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
Sibel özgen     2019-02-10 Berbat devlet hastaneleri acil polikinlikleri migren hastasıyım acile gittiğimde 2 saat bekledim ve muayene olmadan geri döndüm eski hastanelerde böyle bir durum yoktu hemen müdahele ediliyordu yeni hastaneler açılınca sistem berbat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar