Eskişehir Jandarma ekipleri şehrin güvenliği için her şeyi yapıyor

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı, son üç gün içerisinde yaptığı çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. İl Jandarma ekipleri emniyet ve asayişin sağlanması için yapılan faaliyetlere kararlılıkla devam edileceğini açıkladı.

Eskişehir Jandarma ekipleri şehrin güvenliği için her şeyi yapıyor
Eskişehir Jandarma ekipleri şehrin güvenliği için her şeyi yapıyor Handan Masina

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı Eskişehir’in güvenliği için asayiş çalışmalarına devam ediyor.  Jandarma Komutanlığı son üç gün içinde yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, ‘’ Halkımızın huzurlu ve güvenli bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri maksadıyla emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik faaliyetlere kararlılıkla devam edilecektir.’’ ifadelerini kullandı. 

TESPİT EDİLEN SUÇLAR 

Çalışmalar neticesinde ilk olarak Odunpazarı İlçesi Karatepe Mahallesinde; 4 Ekim tarihinde meydana gelen 2 tekerlekli 2 bin litrelik su tankının çalınması olayı, ikinci el eşya satışı yapılan sosyal paylaşım sitelerinde yapılan inceleme sonucunda, çalınan su tankının satışa konulduğunun İl Jandarma Komutanlığı'nca tespit edilmesi ile olay şüphelisi O.G. yakalanmasıyla neticelendi. 

Diğerbir olayda ise, Sivrihisar-Hüdavendigar Mahallesinde 28 Eylül tarihinde meydana gelen "İş Makinesi ve Tarım Aracı Hırsızlığı" vakası "Yaklaşık 25 bin lira değerindeki traktör çalışması" kapsamında yürütülen çalışmalar neticesinde, çalınan tarım aracının Kurşunlu Mahallesi Efendi Pınarı mevkiinde ağaçlık alan içerisinde terk edilmiş vaziyette bulundu ve sahibine teslim edildi. 

İl Jandarma Komutanlığı'nın uyuşturucuya karşı yaptığı çalışmalar kapsamında ise, Eskişehir Sivrihisar-Babadat Mahallesinde; 5 Ekim günü alınan bir ihbar üzerine İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yürütülen çalışmalar neticesinde, şüpheli E.E.'nin evinde ve eklentilerinde yapılan aramada, toplam 700 gram esrar maddesi ele geçirildi. Şüpheli sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. Son olarak , İl Jandarma Komutanlığı'nın sorumluluk bölgesinde icra edilen "Yol Kontrol ve Arama Faaliyetleri" kapsamında yapılan kontrollerde 2 bin 32 şahıs ile bin 41 aracın sorgusu yapıldığı öğrenilirken çeşitli suçlardan aranan 3 şahsın yakalanarak adli makamlara teslim edildiği bildirildi. 

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Halkımızın huzur ve güven içerisinde hayatlarını devam ettirmeleri için emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik faaliyetlere kararlılıkla devam edilecektir" ifadeleri kullanıldı. 

İl Jandarma Komutanlığı Sivrihisar uyuşturucu
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üzerine tomruk devrildi hayatını kaybetti
Üzerine tomruk devrildi hayatını kaybetti
Emekli emniyet müdürü dolandırıcılıktan tutuklandı
Emekli emniyet müdürü dolandırıcılıktan tutuklandı