Eskişehir sanayisi görücüye çıkacak

Eskişehir Sanayi Odası (ESO), her hafta farklı meslek gruplarına fuarlar organize ediyor. Bugün fuarın dördüncüsü gerçekleşti. Fuara Eskişehir Milletvekili Harun Karacan’da katıldı.

Eskişehir sanayisi görücüye çıkacak
Eskişehir sanayisi görücüye çıkacak Handan Masina

Eskişehir Sanayi Odası üyesi Gıda İmalat Sanayini oluşturan üçüncü ve dördüncü meslek gruplarını bir araya getiriyor. Her hafta farklı meslek komiteleri için farklı fuar organize ediliyor. Bugün fuarların dördüncüsü gerçekleştirildi. Dördüncü fuarda firmalar üretim kabiliyetlerini sergiledi. Fuara AK Parti MKYK Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan’da katıldı. 

BÖLGESEL BİR GÜÇ OLMA HEDEFİNDEYİZ 

Eskişehir Haberleri, Fuarın açılışında konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş şunları dile getirdi: ‘’İstanbul ve Bursa’da Eskişehir tanıtım günleri düzenleyeceğiz. Bir anlamda Eskişehir’in sanayi gücü görücüye çıkacak. Şu ana kadar 3 fuar geçirdik. Bugün dördüncüsü için toplandık. Birbirimizi tanımak, şirketleri bir araya getirmek ve bölgesel bir güç haline gelebilmek en önemli hedeflerimiz arasında. Geçtiğimiz hafta Bursa ve  İstanbul’da stratejik anlaşma sağladık. Önümüzdeki hafta bu anlaşma İzmir ile yapılacak.’’dedi. 

MARMARA HAVZASI İÇİNDE MUTLAKA BULUNMALIYIZ 

Eskişehir’in Marmara havzası içerisinde mutlaka olması gerektiğini vurgulayan ESO Başkanı, ‘’ Mutlaka Marmara havzası içinde olacağız. Çünkü ticaret entegrasyonu burada başlıyor.  Kasım ya da Aralık ayı gibi ‘Eskişehir Tanıtım Günleri’ etkinliği yapılacak. Bu etkinlik İstanbul’da da yapılacak. Marmara’dan sonra sinerjimizi birleştirip yurt dışına nasıl açılacağımızı planlayacağız. Her türlü fikre açığız.’’ ifadelerini kullandı. 

Eskişehir Haberleri fuar ESO
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1