Eskişehir soğuğunda çiçek açtı

Eskişehir'de bir erik ağacı kış mevsiminde çiçekler açtı. Görenleri hayrete düşüren ağaç, şehrin manzarasını beyazlığı ile selamlıyor.

Eskişehir soğuğunda çiçek açtı
Eskişehir soğuğunda çiçek açtı Gizem Zalimalioğlu

Eskişehir Keskin Mahallesi'nde bulunan site içerisinde bir bahçede erik ağacı çiçek açtı. Eskişehir'in soğuğundan yakınan insanlar ağacın mucizesini hayranlıkla izliyor. Ağaç üzerinde iki tane de yazdan kalma olduğu düşünülen meyvesi hala duruyor. Adeta ilkbahar mevsiminden kalma bir görüntü veren erik ağacının bulunduğu sitede oturan Abdullah Yılmaz, bunun hayret verici bir şey olduğunu ifade ederek, çok dikkat çektiğini belirtti. Yılmaz, bu durumun sitenin bulunduğu bölgedeki sıcak hava akımından kaynaklandığını tahmin ettiklerini anlattı.

Sanal ortamda da büyük ilgi gördü

Site sakini Yılmaz, ağacın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Gelen tepkiler ağacın bu mevsimde çiçek vermesini popüler hale getirdi, görenlerin ilgisini topladı. Meyvesini hala dökmeyen ağaç hakkında Yılmaz, meyvelerin yazdan kalma olmadığını söyleyerek, “Sokakta yürürken erik ağacının meyve verdiğini ve çiçek açtığını fark ettik. Kışa girerken bu çok alışılagelmiş bir şey değil. Aklıma Arap Baharı, Avrupa Baharı gibi zamansız hareketler geldi, bana bunları çağrıştırdı. Nasıl bu mevsimde açan çiçeklerin kar yağdığında donmaya, üşümeye, meyve veremeyecek sonuca ulaşması takdir edilmiş bir sonuçsa, zamansız yapılmış her şeyin sonunun da hüzün olduğunu düşündüm. Bu sıkıntıyı yaşayan ağaçlar, insanlar adına üzüntümü ifade ettim. Sanal ortamda paylaştığımda çok dikkat çekici olduğu ifade edildi. Hayret verici bir şey. Allah’ın her şeye gücü yeter. İsterse bu mevsimde çiçek açtırır, meyve verdirir bunu da görüyoruz. Allah’ın gücünü, büyüklüğünü de gösteriyor aynı zamanda. Taze meyveler var. Bu süreçte ortaya çıktığını tahmin ediyorum. Yazdan kalan meyve değil sanırım” dedi. 

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti