Eskişehir soğuklarında kuşlar da unutulmadı

Soğuk havaların etkili olmaya devam ettiği illerden biri olan Eskişehir'de kuşları da unutmayan lise öğrencileri, onların beslenmeleri ve barınmaları için yuva ve yemlik yaptı.

Eskişehir soğuklarında kuşlar da unutulmadı
Eskişehir soğuklarında kuşlar da unutulmadı Gizem Zalimalioğlu

Eskişehir ilinde, soğuk kış günlerinden olumsuz etkilenen kuşları lise öğrencileri unutmadı.Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Biyoloji Öğretmenleri Satı Öge ile birlikte soğuk hava şartlarından doğru düzgün beslenemeyen kuşları unutmayıp onlar için bir etkinlik gerçekleştirdi. Kuşların soğuk havalarda barınabilmesi ve aç kalmaması için yuvalar ve yemlikler hazırladılar. Hazırladıkları yuvaları okulda uygun yerlere yerleştiren öğrenciler yemlikleri de bahçe duvarına astı.

Bütün sokak hayvalarının en çok da bu dönemlerde unutulmaması gerektiği konusunun altını yaptığı etkinlikle çizmiş olan Biyoloji Öğretmeni Satı Öge; “Öğrencilerimizle birlikte böyle anlamlı bir etkinlik gerçekleştirmek, çevresinde yaşayan canlılara karşı duyarlı bir nesil yetiştirmek bizler için çok önemli. Bugün kuşlar için yuvalar ve yemlikler hazırladık. Okul bahçemize buğdaylar serptik. Sadece kuşlar için değil diğer sokak hayvanları için de çeşitli çalışmalar yapmayı düşünüyoruz. Bu anlamlı çalışmalarımızı kış sonuna kadar devam ettirmeyi ve bu konuda bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

Eskişehir Sokak Soğuk Kuş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu.
Eniştesini sokak ortasında pompalı tüfekle vurdu.