‘Eskişehir Uluslararası Film Festivali’ Jüri üyeleri belli oldu

Eskişehir Uluslararası Film Festivali’nin bu yıl 20’ncisi gerçekleştirilecek. Festival Kültür ve Turizm bakanlığı desteği ile yapılacak. Festivalde çeşitli kategorilerdeki yarışmaların jüri başkanlıklarını ödüllü yönetmen Derviş Zaim ve Prof. Dr. Gülseren Yücel yapacak.

‘Eskişehir Uluslararası Film Festivali’ Jüri üyeleri belli oldu
‘Eskişehir Uluslararası Film Festivali’ Jüri üyeleri belli oldu Handan Masina

Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Anadolu Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi tarafından, Eskişehir Uluslararası Film Festivali’nin 20’ncisi gerçekleştirilecek.  Festival 16-24 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Festivalin jüri başkanlıklarını ödüllü yönetmen Derviş Zaim ve Prof. Dr. Gülseren Yücel yapacak. 

ÜNİVERSİTE KİMLİĞİ TAŞIYAN TEK UZUN METRAJLI FİLM FESTİVALİ 

Eskişehir Uluslararası Film Festivali, ‘’Kısa Film Yapım Destek’’ ve ‘’Sinema Kültürüne Katkı’ yarışmalarıyla 20. Yılını onurlandıracak. Festival, Türkiye’nin Üniversite kimliği taşıyan tek uzun metrajlı film olma özelliğini taşıyor.  

YARIŞMALAR SİNEMAYA DESTEK İÇİN 

Sinema Televizyon eğitimi alan lisans öğrencilerinin kısa filmlerine maddi destek sağlamak amacıyla ‘Kısa Film Yapım ve Desteği’ yapılacak. Yarışmanın jürisine ‘Tabutta Rövaşata’, ‘Rüya’ gibi ödüllü filmlerin yönetmeni Derviş Zaim başkanlık edecek. Jürideki bir diğer isim ise Nişantaşı Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülseren Yücel olacak. 

Sinema kültürünün gelişimin ve düşünsel boyutun aydınlanmasını amaçlayan ‘Sinema Kültürüne Katkı’ yarışması ikinci etap olacak. Yarışmanın seçici kurulunda Prof. Dr. Gülseren Yücel başkanlık yapacak. Başvurular 15 Ekim’e kadar alınacak. İki yarışmanın da sonuçları ise 16 Kasım’da 20. Eskişehir Uluslararası Film Festivali açılış töreninde ilan edilecek ve kazananlara ödülleri verilecek 

Eskişehir Film Festivali Anadolu Üniversitesi Sinema Televizyon
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi