Eskişehir’de Açtığı Sergi ile 6 Kişinin Sigarayı Bırakmasını Sağladı

Eskişehirli eski hemşire yeni fotoğrafçı Nevin Arın, 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nde açtığı fotoğraf sergisinde 6 kişinin sigarayı bırakmasına vesile oldu.

Eskişehir’de Açtığı Sergi ile 6 Kişinin Sigarayı Bırakmasını Sağladı
Eskişehir’de Açtığı Sergi ile 6 Kişinin Sigarayı Bırakmasını Sağladı Can Polat

23 yıl hemşirelik yapan ve 5 senedir de fotoğraf sanatı ile ilgilenen Nevin Arın 9 Şubatta Haller Gençlik Merkezinde ilk fotoğraf sergisini açtı. Nevin Arın sergilediği fotoğrafları ile sigaranın zararlarına ve kullanan kişilerde ortaya çıkardığı sağlık problemlerine dikkat çekmek istedi. “Ya Şimdi Ya Hiç” isimli sergiye oldukça fazla ilgi gösteren vatandaşlar arasında, fotoğraflardan etkilenen 6 kişinin sigarayı bırakma kararı aldığını ve kendisine teşekkür ettiğini belirtti.

Nevin Arın, sigaranın toplumsal bir sorun olduğunu vurgulayarak Dünya Sigara Bırakma Gününün olduğu haftada sergi açmanın anlamını anlattı. İçerisinde 4 bin çeşit kanserojen madde bulunan sigaranın dünyada ki ölüm sebepleri arasında trafik kazalarından, hatta terörden bile daha fazla insan canı aldığını vurguladı. Acımasız bir paralı ölüm makinesi olan sigaranın özellikle gençler arasında özenti ile başlayarak, yaşam boyu kullanılan büyük toplumsal bir sorun olduğunu dile getiren Arın, bir farkındalık yaratmak istediğini belirtti. 23 yıllık emekli hemşire ve 5 yıllık naçizane fotoğrafçı olarak bu farkındalığı yaratmak için sergi açtığını ve serginin adını da “Ya Şimdi Ya Hiç” koyduğunu anlatan Arın, “Bu benim ilk fotoğraf sergim. Buraya gelenler fotoğraflar karşısında hayrete düştüler. 2 fotoğraf hariç bütün fotoğraflar bana ait. Fotoğrafları gören 6 kişi sigarayı bırakma kararı aldı. Devamının gelmesini temenni ediyor ve herkesi sergimize bekliyoruz” dedi.

Sergi 11 Şubat’a kadar Haller Gençlik Merkezi’nde ziyaretlere açık olacak.

eskişehir haber sanat
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar