Eskişehir’de FETÖ’nün ‘’ucuz ev’’ teklifi

FETÖ ile bağlantısı olmayan fakat maddi olarak sıkıntı yaşadığı için terör örgütünün evinde kalan öğrenci imkânı olmadığını ve bundan dolayı orda kalmak zorunda kaldığını açıkladı. Örgüt ile bağlantısı olmadığını açıklayan sanık verdiği ifadeler üzerine duruşması ertelendi.

Eskişehir’de FETÖ’nün ‘’ucuz ev’’ teklifi
Eskişehir’de FETÖ’nün ‘’ucuz ev’’ teklifi Dilan Aşar

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde okuyan öğrenci, maddi sıkıntılar nedeniyle ‘’ucuz ev’’ teklifiyle FETÖ’nün evinde kaldığını açıkladı.  

’ÖRGÜT İLE BAĞIM YOK’ 

Savcının iddianameyi okumasının ardından savunmasını yapan sanık, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istediğini belirterek, "Örgüt ile bir bağım yoktu. TÖMER sayesinde 2011'de Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde okumaya başladım. 2015'te bursum kesilince yurttan da çıkarıldım. Örgütün üyeleri okulda geziyorlardı. Ucuza kalacağım bir ev teklifiyle geldikleri için onların yanına gittim. Başka bir imkânım olsaydı onların evinde kalmazdım." iddiasında bulundu. 

DURUŞMA ERTELENDİ 

Eskişehir 'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi olduğu iddia edilen Afganistan uyruklu tutuksuz sanığın yargılanmasına başlandı. 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasında, tutuksuz sanık Saıd Agha S. ile avukatı hazır bulundu. Yaptığı açıklamada, "Sürekli telefonumu elimden alıyordu" ifadesi kullanıldı.  

Sanık Saıd Agha S, örgüt evinde Fetullah Gülen kitaplarının okutulmasının zorunluluğu nedeniyle derslerini yapamadığını ileri sürerek, şunları söyledi, "Bu evde 6 ay kaldım. Ev abisi Enes K'nin cep telefonu yoktu. Sürekli telefonumu elimden alıyordu. ByLock nedir bilmem. Belki o ev abisi indirmiş olabilir ama ben hiç kullanmadım. Zorla Fetullah Gülen kitabı okutmaya çalışıyorlardı. Direnince zaten beni başka bir eve gönderdiler. Evde 7-8 yabancı uyruklu arkadaştık. Fetullah Gülen kitaplarında ne demek isteniyor anlamıyorduk. Daha fazla dayanamayıp birkaç arkadaşımla özel ev tutup, bu örgütün evinden ayrıldım."  

Eskişehir haberleri'nden alınan bilgi doğrultusunda Mahkeme heyeti, sanığın mevcut halinin devamına karar vererek duruşmayı 10 Ocak'a erteledi. 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi FET Eskişehir haberleri
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1