Eskişehir’de Kepçe davasında ilk duruşma

Eskişehir’de Fatma Tanrıkulu adlı bir kadın ayağından kepçenin geçtiğini iddia ederek dava açtı. Geçtiğimiz Eylül ayında meydana gelen olayda dava sürüyor. İlk duruşmada sanık Faruk Ertaş ifadesi alınıp serbest bırakıldı. Fatma Tanrıkulu davasından vazgeçmedi.

Eskişehir’de Kepçe davasında ilk duruşma
Eskişehir’de Kepçe davasında ilk duruşma Handan Masina

Olay, geçtiğimiz yıl Eylül ayında Eskişehir'de meydana geldi. Vadişehir Mahallesi Goncagüller Sokakta, işe gitmek için evden çıkan Fatma Tanrıkulu isimli bir şahısa kepçe operatörü çarptı. Kepçe operatörünün Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü'nde çalışan Faruk Ertaş olduğunu iddia edildi. Faruk Ertaş olay yerinden uzaklaşırken Turgut, eşini aradı. Hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Ardından polisi arayacak Ertaş’tan şikayetçi oldu. 

İFADESİNİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI

Fatma Tanrıkulu’nun şikayeti üzerine polis ekipleri Ertaş’ı sorguya aldı. Suçlamaları reddeden şahıs serbest bırakıldı. Daha sonra hakkında ‘taksirli yaralanmaya sebep vermek’ suçundan dava açıldı. 

İDDİLARI KABUL ETMEDİ 

Faruk Ertaş’a açılan davanın ilk duruşması bugün gerçekleşti. Mahkemeye tutuksuz yargılanan, Faruk Ertaş, Fatma Tanrıkulu ve her iki tarafın avukatları katıldı. Ertaş savunmasında, ‘’ Çarpma anının farkında değildim yoluma devam ettim. Kullandığım araç 20 ton. Bu kadar ağır bir araç ayağının altında geçti ise neden ayağında en ufak bir hasar yok.’’ ifadelerini kullandı. Fatma Turgut ise şikateçi olduğunu ısrarla dile getirdi. Operatörün ayağından geçtiğini bağırdığını ve şahsın onu duymadığını iddia etti. 

SÜPERMAN OLMALI 

 Eskişehir haberleri, sanık Faruk Ertaş’ın avukatı İnan Ersoy müvekkilini savunarak beraatini talep etti. Ersoy savunmasında: ‘’ Kepçenin ne kadar ağır bir araç olduğunu hepimiz biliyoruz. Davacı kepçenin iki ayağının üstünden geçtiğini iddia ediyor. Bu kadın Süperman olmalı. Olayın ardından hastaneye gidiyor fakat herhangi bir darbe gözükmüyor.’’ ifadelerini kullandı. 

Eskişehir 2. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi, duruşmayı 19 Şubat 2019 tarihine erteledi. 

 

Eskişehir haberler Eskişehir Kepçe operatörü
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi