Eskişehir’de mermeciler çözüm arayışına girdi

Eskişehir Mermerciler Derneği yöneticileri tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca’nın ziyaretine gidildi. Mermerciler Derneği yöneticileri yaşadıkları sıkıntıları Ahmet Koca’ya ilettiler ve bunun için destek talep ettiler.

Eskişehir’de mermeciler çözüm arayışına girdi
Eskişehir’de mermeciler çözüm arayışına girdi Dilan Aşar

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yardımcısı Ahmet Koca’yı makamında ziyaret eden dernek yöneticileri sorunları dile getirdi. Çözüme kavuşturacağını söyleyen bakan 15 gün sonra için tekrar makamına davet etti.  

MERMERCİLER DESTEK İSTEDİ 

Eskişehir haberleri doğrultusunda alınan bilgiye göre, Dernek Başkanı Abdulkadir Sönmez ve Yönetim Kurulu üyeleri Ankara'da Bakan Yardımcısı Koca'yı makamında ziyaret ettiler. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Koca'yı ziyaret eden Eskişehir Mermerciler Derneği yöneticileri, yaşadıkları sıkıntıları aktararak çözüm için destek istediler. Mermer sektöründe kayıt dışı çalışanlarla ilgili sorunu Bakan Yardımcısı Koca'ya ifade eden Sönmez, mermerci esnafının kayıt altına alınması konusunda istek ve taleplerini iletti. Koca ile bu konuda fikir alışverişinde bulunan Sönmez, ayrıca iş güvenliği ve ustalık belgeleri konusunda yaşadıkları sıkıntıları da aktardı. Tüm bu sorunlar ile yakından ilgilenen Bakan Yardımcısı Koca, bu konularda çalışma yapacaklarını söyleyerek 15 gün sonra Sönmez'i yeniden makamına davet etti.  Sönmez, Koca'ya Eskişehir'in simgesi olan lületaşından yapılmış hediye takdim etti. Koca hem ziyareti için hem de hediye için kendisine teşekkürlerini sundu.

Ahmet Koca Eskişehir haberleri mermerciler
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Robotik Kodlama eğitiminde bir adım daha atıldı
Robotik Kodlama eğitiminde bir adım daha atıldı