Eskişehir’de telefon ve internet dolandırıcılığı

Eskişehir’de, internet üzerinden telefon aracılığıyla alışveriş yapmak isteyen vatandaşların dolandırılma olayları uzun süredir devam ediyor. Sonradan dolandırıldıklarını anlayan kişiler polise başvuruyor.

Eskişehir’de telefon ve internet dolandırıcılığı
Eskişehir’de telefon ve internet dolandırıcılığı Dilan Aşar

Eskişehir’de internet ortamında ya da telefonda konuşup anlaştığı kişiler profesyonelce dolandırılıyor. Bunu anlayan şahıslar dolandırıldıktan sonra polise başvuruyor.  

Eskişehir’de telefon ve internet üzerinden alışveriş yapmak isteyen vatandaşların dolandırılma olayları sürüyor. Vişnelik mahallesinde yaşayan U.M., aracına 2. el şanzıman almak için kendisini S.M. olarak tanıtan erkek şahıs ile telefonda görüştü. Şanzımanı göndermesi için şahsın verdiği hesaba 500 TL gönderen vatandaş, sonradan dolandırıldığını anlayınca polise başvurup şikâyetçi oldu. 
Bir diğer olayda ise Arifiye mahallesinde yaşayan A.B., internet ortamında İzmir’de Malkese Terrier cinsi köpeğin satıldığını ve 600 TL paha biçildiğini gördü. Bu köpeği almak için verilen telefonla muhatabı ile anlaşan vatandaş, 600 lirayı ATM'en banka hesabına gönderdi. Sonradan dolandırıldığını anlayan vatandaş, polise başvurup şikâyetçi oldu. 

Eskişehir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tekirdağ 18 Ocak Cuma günü hava durumu
Tekirdağ 18 Ocak Cuma günü hava durumu
Balıkesir 18 Ocak Cuma günü hava durumu
Balıkesir 18 Ocak Cuma günü hava durumu