Eskişehir'de vatandaşlara bez torba dağıtıldı

Türkiye genelinde yürütülen poşet kullanımının azaltılması için yürütülen proje kapsamında Eskişehir Müteşebbis İş Adamları Derneği (ESMİAD), dernek binasının önünde vatandaşlara bez torba dağıttı.

Eskişehir'de vatandaşlara bez torba dağıtıldı
Eskişehir'de vatandaşlara bez torba dağıtıldı Gizem Zalimalioğlu

2019 yılı ocak ayından itibaren plastik poşetlerin kullanımı ücretli hale geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, plastik poşetlerin ücretlendirilmesine ilişkin usul ve esasları ile ilgili çevre kanununun yürürlüğe girmesi üzerine başlatılan uygulamanın vatandaşa verilen bir ceza olmadığı aksine çevreyi korumak adına çok önemli bir adım olduğuna dikkat çekmek isteyen ESMİAD, dernek binası önünde vatandaşlara bez torba dağıttı.

Dağıtılan bez torbaların üzerinde herhangi bir reklam ya da marka ibaresinin bulunmaması dikkat çekerken, ESMİAD dernek yetkilileri kendileri için en önemli hususun vatandaşların doğru bilinçlendirilmesi olduğunu söyledi.

Ayrıca yeni bir kampanya başlatan ESMİAD, Kızılay'a kan bağışı yapan vatandaşların evlerinde kullanmadıkları poşetleri toplayıp geri dönüştürerek sağlanan gelirle engelli vatandaşlar için tekerlekli sandalye tedarik edecek.

 

ESMİAD Poşet Bez torba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı