Eskişehir'de yaşayan engelli İmran için sevinçli haber

Eskişehir'de yaşayan İmran Taşarı, küçükken gerçirdiği ağır rahatsızlıktan sonra 11 yıldır hayatını engeliyle idame ettirmeye çalışıyordu. Ailesine ve kardeşlerine bakmak zorunda İmran için yetkililerden sevinçli haber geldi.

Eskişehir'de yaşayan engelli İmran için sevinçli haber
Eskişehir'de yaşayan engelli İmran için sevinçli haber Gizem Zalimalioğlu

Eskişehir'de yaşayan İmran Taşarı, 12 yaşındayken geçirdiği kas ve kemik erimesi hastalığından sonra kalan hayatını engeli ile idame ettirmeye başladı. İmran hayatını ayaklarını kullanamadan geçireli ise tam 11 yıl oldu. Buna rağmen ailesine bakmak ve kız kardeşinin eğitimine katkıda bulunmak zorunda olmasından ötürü çalışmak zorunda olan İmran, bugün verdiği röportajında ilgili ve yetkili mercilerden, hayırsever kimselerden yardım istemişti. 

İmran'a müjdeli haber Burhan Sakallı'dan geldi

23 yaşındaki genç bir engelli birey olan İmran, yüzde 60 engeli sebebiyle yürüyemiyor. Tekerlekli sandalyesi ile tezgahının başında bekleyerek, ailesine akşam götüreceği bir ekmek ile mutlu olduğunu dile getiriyor. Bunun yanı sıra iki kız kardeşi olan İmran'ın, onların eğitiminin de aksamamasını istediği için okumaları adına elinden gelenin belki de en zor halini, engeli ile tezgahtarlık yapmayı seçmek zorunda kalmış. Çünkü işe girmek istediği çağrı merkezinin kapısından döndürülmüş, marketlerde aradığı işlerden olumlu geri dönüt alamamış. Şimdi ise kardeşine veremeyeceği 20 liranın kardeşinin eğitim hayatına mal olacağını dile getiriyor ve yetkililerden yardım bekliyor.

Haberi yayınladıktan hemen sonra Twitter ve Instagram hesaplarımızdan ilgili belediye kuruluşlarına, mevcut belediye başkanlarına ve aday belediye başkanlarına durumu ilettik. İmran'ın sesi olmak için attığımız adım yararlı oldu ve Sn. Ak Parti Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı'dan geri dönüş aldık. Durumun kendisine iletildiğini ve en kısa sürede İmran'a ulaşılacağını belirtirken diğer kuruluşlara ve kişilere de iletim sağlanacağı belirtildi. 

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Cani Evlat Annesini Boğarak Öldürdü
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti