Eskişehir’e büyük haksızlık

Haftalar öncesinden Eskişehir’de oynanması kararlaştırılmış ve TFF resmi internet sitesinde de yayınlanan Türkiye-İsveç maçı kamuoyuna sunulmadan sessiz bir şekilde Konya’ya taşındı.

Eskişehir’e büyük haksızlık
Eskişehir’e büyük haksızlık Handan Masina

Eskişehir yine Milli takım maçına, Eskişehirspor'un mabedi Atatürk Stadyumu ev sahipliğine soyunuyordu. Bu zamana kadar 3 kez A Milli Futbol Takımı’na gurur ve başarı ile hizmet eden Eskişehir, 17 Kasım’ da ilk düdüğü çalacak olan UEAFA B ligi maçında sahne almaya hazırlanıyordu. Ayrıca TFF’nin internet sitesinde de Türkiye-İsveç maçının Eskişehir’de oynanacağı belirtilmişti. Dün alınan ani bir karar ile stad değiştirildi ve maçın Konya’da oynanmasına karar verildi. Sessiz sedasoz yapılan bu değişiklik sosyal medyanın gözünden kaçmadı ve büyük tepkiler topladı.  

CHP MİLLETVEKİLİ ÇAKIRÖZER ARAYA GİRDİ AMA... 

Eskişehir’de oynanacağı belirlemesine rağmen Konya’ya verilen Türkiye-İsveç Milli maçını Meclis gündemine aktaran CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, dün de Gençlik ve Spor Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile telefon aracılığı ile konuştu. Söylentileri bizzat kendisine aktardı. 

Eskişehir’e üvey çocuk muamelesi yapmayın. Konu siyaset meselesi değildir diyerek de sıkıntılarını dile getirdiği aktarıldı. Çakırözer, “Bu maçın Eskişehir’de oynanmasını istediğimizi Bakan Kasapoğlu’na da ilettim. Umuyorum dönüşü olumlu olur. Eskişehirliler bunlardan kırılıyor, rencide oluyor. Eskişehir’e üvey evlat muamelesi yapılmamalı. Daha önce şehrimizde oynanan maçlarda Eskişehir taraftarının nasıl kenetlendiğini görmüştük. Tüm Türkiye’ye örnek bir maçı hep birlikte izledik. Bu karar bir kez daha gözden geçirilmeli. Konya’da başka bir maç yapılabilir ama bu maç Eskişehir’de yapılmalı” dedi.  

Çakırözer bütün milletvekillerine de çağrıda bulunarak, maçın Eskişehir’den alınmamasına ilişkin destek istedi. Çakırözer, “Maçın Eskişehir’de oynatılmasına ilişkin iktidar milletvekilleri de aynı şekilde hükümet nezdinde girişimde bulunmalılar. Taraftarın ve Eskişehir halkının çağrısına sessiz kalmamalılar” dedi. 

Eskişehirspor Türkiye-İsveç A Milli Futbol Takımı
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Aranan iki FETÖ üyesi KKTC'de bulundu
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1
Fenerbahçe-Konyaspor maç sonucu: 1-1