Eskişehir’in ilk kadın başkanı Gönül Cemoğlu

Eskişehir’de 1930 yılında kurulan Eskişehir Demirspor Kulubünün ilk kadın başkanı Gönül Cemoplu oldu. Eskişehir Demirspor’un çeşitli spor dallarında dünya olimpiyat ve Türkiye şampiyonlukları bulunuyor.

Eskişehir’in ilk kadın başkanı Gönül Cemoğlu
Eskişehir’in ilk kadın başkanı Gönül Cemoğlu Handan Masina

Evli ve iki çocuk annesi olan Gönül Cemoğlu (60), Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi AŞ’de ithalat müdür olarak görev yapıyor. Spora da ilgili olan CemoğluTÜLOMSAŞ’ın kulubü Demirspor’da yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik görevlerinin ardından 13 Mayıs’ta başkanlığa seçildi. Gönül Cemoğlu sporcuları antremanlarda yalnız bırakmıyor.  

İYİ VE SAĞLIKI NESİLLER YETİŞTİRMEYİ AMAÇLIYORUZ 

Cemoğlu yaptığı açıklamada futbolculara anne şefkati ile destek verdiğini vurguladı. Cemoğlu yaptığı açıklamada Demirspor kulübünün birçok kademesinde görevde bulunduğunu belirtti. 13 Mayıs’tan beri Eskişehir’in ilk kadın başkanı olarak görev yaptığını dile getirdi. Cemoğlu açıklamasında, ‘’ "Türkiye'nin en köklü kulüpleri arasındayız. 88 yıllık geçmişimiz var. Güreş, eskrim, bisiklet, boks, atletizm, basketbol, futbol gibi branşlarda önemli başarılar kaydetmiş bir ekibiz. Güreş branşında Ahmet Bilek, Nasuh Akar ve Ali Özdemir gibi dünya ve Olimpiyat şampiyonları yetiştirdik. Futbolda 1940 yılında Ankara 19 Mayıs Stadı'nda Fenerbahçe'yi yenerek Türkiye şampiyonu olan bir takımız. 88 yıldır süregelen başarılarımızın simgesi olan kupalar, şiltler, madalyalar bugün her kulübün imrenerek bakacağı müzemizde sergileniyor. Böylesine iyi mazisi bulunan bir kulüpte başkan olmak gurur verici." ifadelerini kullandı. 

FAİR-PLAY ÇOK ÖNEMLİ 

Cemoğlu,‘’ Fair-play bizim için çok mühim. Sporcularımıza bir anne şefkati ile yaklaşıyorum. Çocuklarla iyi bir diyaloğumuz var. Daha sağlıklı nesiller yetiştirmek için çabalıyoruz. Çocukların antremanlarına ve maçlarına katılıyorum. Zaman zaman hemcinslerimi de maçlara götürerek onları da spora destek vermesi için teşvik etmeye çalışıyorum. Sporun içinde bulunmaları için onlara tavsiyeler veriyorum’’dedi. 

 

Gönül Cemoğlu Demirspor
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üzerine tomruk devrildi hayatını kaybetti
Üzerine tomruk devrildi hayatını kaybetti
Emekli emniyet müdürü dolandırıcılıktan tutuklandı
Emekli emniyet müdürü dolandırıcılıktan tutuklandı