Japon İş Adamları Eskişehir'de

24. Türkiye-Japonya İş Konseyi Ortak Toplantıları kapsamında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen bu organizasyona Japon iş adamları TEI ve Alp Havacılık’ta çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Eskişehir’e geldi. Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak Japon iş adamları için bir yemek organize etti.

Japon İş Adamları Eskişehir'de
Japon İş Adamları Eskişehir'de Fırat

  24. Türkiye-Japonya İş Konseyi Ortak Toplantıları kapsamında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen bu organizasyona Japon iş adamları TEI ve Alp Havacılık’ta çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Eskişehir’e geldi. Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak’ta Japon iş adamları onuruna bir yemek organize etti.


Türkiye’nin Japonya-Tokyo Büyükelçisi Doç. Dr. Murat Mercan’ın girişimleri sayesinde Eskişehir’e gelen Japon iş adamları Alp Havacılık fabrika sahasında bir takım incelemeler yaptı. Vali Çakacak, Japon iş adamlarını ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Türkiye ve Japonya arasında eskiye dayanan çok güçlü ve köklü dostluk bağları olduğunu belirtti. Vali Çakacak, "Gerçekleştirilen bu ziyaretle iki ülke arasında var olan işbirliğinin daha ilerilere taşınacağına inanıyorum. Aramızda yaşadığımız bu dostlukların çok güzel ekonomik işbirlikleri getireceğini düşünüyorum" diye belirtti.


Türkiye’nin Japonya-Tokyo Büyükelçisi Doç. Dr. Murat Mercan da, Japon heyeti hem Türkiye’de hem de Eskişehir’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu vurguladı.
Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Akio Miyajima ise, Türk insanının çok misafirperver olduğunu belirtti. Alp Havacılık ile ilgili sunumun ardından heyet çalışmalar hakkında Alp Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Alpata’dan bilgi aldı.
Daha sonra Vali Özdemir Çakacak Japon iş adamları onuruna bir yemek verdi. Yemeğe; Türkiye’nin Japonya Büyükelçisi Doç. Dr. Murat Mercan, Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Akio Miyajima, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Alpata Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Alpata, Japon iş adamları ile Eskişehirli sanayici ve iş adamları katıldı. Vali Çakacak Türkiye ve Japonya ikili ilişkilerinin bütün dünyaya örnek olduğunu belirtti. Yemek esnasında yaptığı konuşmada, "Bizler ülke olarak Japonya’yı bölgesel ve küresel vizyonumuz açısından çok önemli bir ortak görüyoruz. Ülkemizi ve şehrimizi ziyaret eden değerli Japon dostlarımızı ağırlamaktan son derece memnuniyet duyuyoruz.İkii ülke arasındaki ilişkilerin artarak kazanmakta olduğu derinliğin, ivmenin ve çeşitliliğin daim olmasını diliyorum" diye ifade etti.
Vali Çakacak konuşmasının ardından da günün anısına Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Miyajima’ya ve Japon heyetine lületaşından bir hediye ve kahve takımı takdim etti. Vali Çakacak, kahve takımını takdim ederken, "Bizim Türk adetlerine göre bir fincan kahvenin 40 yıllık hatırı vardır. Bu fincandan kahve içerken bizi hatırlarsınız" şeklinde sözlerini sonlandırdı.

japonya türkiye Özdemir Çakacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tekirdağ 18 Ocak Cuma günü hava durumu
Tekirdağ 18 Ocak Cuma günü hava durumu
Balıkesir 18 Ocak Cuma günü hava durumu
Balıkesir 18 Ocak Cuma günü hava durumu