Kuşkonmaz üretimi içi anlaşma sağlandı

Eskişehir Orman Fidanlığı ve bir özel sektör firması arasında imzalanan bir protokol ile kuşkonmaz ekim alanının genişlemesi için fide ihtiyacı Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından temin edilecek. İlk aşama için 5 bin kuşkonmaz fidesi için anlaşma sağlandı.

Kuşkonmaz üretimi içi anlaşma sağlandı
Kuşkonmaz üretimi içi anlaşma sağlandı Handan Masina

 

En çok tüketilen besinler arasına girmeye başlayan kuşkonmaz, insan sağlığına olan faydaları ile de adından sıkça söz ettirmeye başladı. Kuşkonmazın ekim alanlarının çoğalması ve yayılması için bir özel firma ve Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü harekete geçti. Protokol imzalandı. Fide ihtiyacı Eskişehir’den sağlanacak. 

İLK ETAPTA 5 BİN KUŞKONMAZ FİDESİ VERİLECEK 

5 bin adet kuşkonmazın üretimi modern seralarda yapılıp 105 gün sürecek ve Sarıcakaya, Hatay, Muğla’daki anlaşmalı firmalara dağıtılacak. Orman Bölge Müdürü Recep Temel yaptığı açıklamada, “yeni projelere her zaman hazırız. İlk kez yetiştireceğimiz kuşkonmaz ülke ekonomisine ve Eskişehir ekonomisine katkı sağlayacak.”  ifadelerini kullandı. 

Firma yetkilileri yıllık 170 ton olan üretimi 250 tona çıkarmayı istediklerini dile getirdi. Fide alanları incelendi. İlk kuşkonmaz yarın ekilecek. 

 

 

Kuşkonmaaz Üretim Fide
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi