Marley davasında ikinci duruşma

Eskişehir’de üniversite öğrencisi Osman Orhan Baçaru, eski kız arkadaşından Golden retriver cinsi köpeğini alamadığı iddası ile dava açtı. Davanın ikinci duruşması bugün görüldü.

Marley davasında ikinci duruşma
Marley davasında ikinci duruşma  Handan Masina

Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik öğrencisi olan Osman Orhan Baçaru ve Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Sinema Televizyon Bölümü öğrencisi Ezgi Bölükbaşı çifti anlaşamayarak yollarını ayırmaya karar verdi fakat 3,5 yaşındaki Marley’in Baçaru’nun olduğu ve eski kız arkadaşının köpeğini geri vermediğini ileri sürerek eski kız arkadaşına dava açtı. Davanın ilk duruşması delil toplamak adına ertelendi. İkinci duruşmaya davalı  Ezgi Bölükbaşı katılmadı. Bölükbaşının avukatı Mustafa Çakı “ Davacı şu ana kadar köpeğin onlara ait olduğuna dair bir belge sunamadılar.” ifadelerini kullandı. Baçaru’nun avukatı Oytun Süllü gazetecilere verdiği açıklamada “ En kısa zamanda Osman’ın Marley’e kavuşacağını umuyorum”dedi. 

MARLEY’İ ALACAĞIZ 

Osman Orhan Baçaru duruşmanın ardından yaptığı konuşamada “Çok hayvansever bir ekiple bu davada mücadele ediyoruz. Duruşma olumlu geçti. Marley ait olduğu yere geri dönecek. Marley’i alacağız. Herkese çok teşekür ederim.” ifadelerini kullandı. 

AYRILIĞI HAZMEDEMEDİ 

Duruşmaya katılamayan Ezgi Bölükbaşı ise telefonda görüştüğü mühabir’e “ Ailemin yanında yaşıyorum. Ben bir ara derslerimin ağırlığından dolayı köpeğimi sahiplendirmek istedim bu arada Osman ile tanıştık duygusal bir yakınlaşmamız oldu. O dönemde onunda bir kedisi bir köpeği vardı. Marley benim köpeğimdir. Osman ayrılığı hazmedemediği için beni üzmeye çalışmakatdır.” ifadelerini kullandı. 

Dava 04 Aralık  2018 de tekrar görülecek. 

 

  

Evcil Hayvan Eskişehir Sahiplen
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi