MHP'nin Odunpazarı Başkan Adayı: Murat Sanlar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'nin Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkan Adayı belli oldu.

MHP'nin Odunpazarı Başkan Adayı: Murat Sanlar
MHP'nin Odunpazarı Başkan Adayı: Murat Sanlar Gizem Zalimalioğlu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'nin Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Murat Sanlar oldu. Detaylar bilgi verildikçe tarafımızdan aktarılacaktır.

Başkan Adayı Sanlar yapılan görüşmelerin ardından yeni görevini icraa etmek üzere, eski görevinden ayrılmıştı.Eski işinden istifa eden Başkan Adayı Sanlar, bu zamana değin Eski'de Şube Müdürlüğü yapmaktaydı. Geçtiğimiz hafta itibari ile Genel Müdürü'ne durumu bildirdikten sonra yeni işi için önceliklerini gerçekleştirmeye başladı. Bugün itibari ile Odunpazarı Belediye Başkanlığı için MHP'den başvuru yapan Sanlar, bugün itibari ile adaylığını duyurdu. Daha önce de hakkında istifa edecek şeklinde söylentiler duyulan Odunpazarı Belediye Başkan Adayı'nın istifa söylentilerinin sebebinin de bu konuya dayandığı biliniyor. Dolayısıyla bugün itibari ile Odunpazarı belediyeciliğini yerine getirmek adına aday adaylığını ilan etti.

MHP'den adaylığını ilan eden Sanlar, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda “Saat 14.20’de istifamı verdim. Buradaki görevimden ayrılıyorum. MHP’den Odunpazarı Aday Adaylığı başvurumu yapacağım. Ben bu şehrin insanını ve bu şehri seviyorum. Bu şehre hizmet etmek istiyorum. Benim için a partisi b partisi hiç fark etmiyor. Bu şehirde yaşayan herkes benim için çok değerli ve önemlidir. Bugüne kadar çalışmış olduğum belediyede ürettiğim projelerimi, tüm bildiklerimi, öğrendiklerimi aynı zamanda STK’lardaki insan ilişkilerimi belediyeciliğe taşımak istiyorum. Şehrime ve şehrimin insanlarına hizmet etme amacıyla istifa ediyorum” demişti.

İttifakı destekler nitelikler mi söz konusu? Yoksa ittifak son mu buldu?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)'nin sürdürdüğü ittifak birleşmesine göre nitelenecek olan seçimler de MHP'li Sanlar'ın olası bir durumda AK Parti adaylığını da sürdürmesi, yani ortak bir isim olduğu bekleniyordu. Beklenen sorunun cevabını aslında tüm vatandaşlar tarafından ve belediye başkanı adaylarınca Sanlar'ın MHP adaylığı  ile görülmüş oldu.

Bunun yanı sıra Eskişehir'de bir ittifak söz konusu olursa ismi geçecek siyasetçilerden olan Murat Sanlar'ın adaylığını açıklaması halinde, ittifaktan söz edilmeyeceği duyurulmuştu. MHP Odunpazarı Belediye Başkan aday adaylığını bugün itibari ile açıklayan Sanlar, olası ittifaktan söz edilmeyeceğini bir bakıma kamuoyuna ve siyasetçilere duyurdu.

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti