Mültecilere ziyaret

Ülkelerindeki savaş ve yaşam zorluğundan kaçan mülteciler ülkemizin her yerinde yaşamını sürdürüyor. Mülteciler Eskişehir Sütlüce Mahallesi'nde yoğun olarak yaşamını sürdürüyor. Vali yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü mülteci ve göçmenleri ziyaret etti. Dertlerini ve sıkıntılarını dinledi.

Mültecilere ziyaret
Mültecilere ziyaret Handan Masina

Eskişehir Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütünce, Eskişehir Tepebaşı Sütlüce mahallesinde yaşayan mülteci ve göçmenleri ziyaret etti. Toplantı polis evinde gerçekleşti. Vali Tütüncü’nün yanı sıra toplantıya, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Emniyet müdür yardımcıları, göç idaresi yetkilileri de katıldı. Türk vatandaşlar da toplantı için polis evindeydi.  

MİSAFİRPERVER TÜRK MİLLETİ 

Vali yardımcısı Tütüncü yaptığı konuşmada, Türk ırkının tarih boyunca misafirperverliğini kanıtladığını dile getirdi. Eskişehir’in çok farklı ülkelerden gelen insanları misafir ettiğini vurguladı. Tütüncü şunları da ekledi:  

‘’ Oluşacak her türlü sorunda asayiş ekipleri ve biz devlet erkanı sorunu çözmek için hazırız. Sorunları kendiniz büyüterek bir sonuca varmaya çalışmayın. Hepimiz kardeşiz. Komşu komşunun külüne muhtaçtır. Küs kalamaz. Konuşarak çözülmeyecek problem yok. Kaba kuvvet ile hiçbir yere varılmaz. Kaba kuvvet olayları çözülmez hale getirir. ‘’dedi 

 

Esişehir Mülteci Sütlüce
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi