Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt: Tarımı Yaşatacağız

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt EZO(Eskişehir Odunpazarı Ziraat Odası)’yu ziyaret etti.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt: Tarımı Yaşatacağız
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt: Tarımı Yaşatacağız Can Polat

EZO başkanı Hüseyin Şen ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, son 5 yıl içerisinde Odunpazarı’nda neler yaptığını ve ne gibi projeler başlattığını anlattı. Ayrıca ilerleyen zaman neler yapacakları ile ilgili de bilgi verdi. Odunpazarı’nda sadece sosyal projelerin değil, üretime dayalı projelerinde hayata geçirileceğini anlatan Başkan Kurt, projeler hakkında bilgi de verdi. Kazım Kurt konuşmasında Solucan Gübresi Üretim Tesisi hakkında da bir şeyler söyledi. Odunpazarı Belediyesi’nin kullandığı kimyasal gübrenin toprak kirlenmesine neden olmasını önlemek amacı ile Solucan Gübresi Üretim Tesisi kurduklarını anlatan Kurt “Artık yüzde 100 organik gübre kullanıyoruz” diyerek doğaya verdikleri önemin altını çizdi.

Hayata geçirdikleri Kapama Vişne Projesi’ni de anlatan Odunpazarı Belediye Başkanı 19bin metrekarelik bir alana 1000 adet Kütahya Vişnesi diktiklerini söyledi. Yahnikapan mahallesinde hayata geçirilen bu proje sayesinde vatandaşların organik vişne ürettiğini, vişne satarak gelir elde ettiğini de vurguladı.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt konuşmasında iktidarı ve yanlış ekonomik politikayı da eleştirdi. AKP iktidarının çiftçiliği ve hayvancılığı bitirmek için uğraştığını dile getiren Kurt “biz yaşatmak için uğraşıyoruz” dedi. Hem Odunpazarı Belediyesi’nin, hem de Büyükşehir Belediyesinin bu yönde çalışmaları ve projeleri olduğunu dile getirirken bu proje ve çalışmaları arttıracaklarını da önemle vurguladı. Başkan Kurt konuşmasında “Bugün tohumu bile ithal etmek zorunda kalan çiftçimiz, tarlasını ekmek için traktörünü, diğer tarlasını satmak zorunda kalıyorsa bunun sorumlusu yanlış ekonomik politikalardır. Tarım yok edildi. Bizler mısırı, buğdayı, soğanı bile ithal eder duruma geldik. Sebze ve meyve fiyatları aldı başını gitti. Vatandaşlar alamaz duruma gelip, tepki gösterince de Ankara ve İstanbul'da tanzim satış noktaları açtılar. Piyasaya göre daha ucuz meyve sebze satıyorlarmış, kota koymuşlar. Bu satış noktaları önünde bugünün Türkiye'sine yakışmayan kuyruklar oluşmuş. Tepki gösteriyorlardı, şimdi kendileri bunu yapıyor” dedi.

eskişehir odunpazarı kazım kurt
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar