Odunpazarı 'Birlikte Başardıklarımız' gezisine devam ediyor

Odunpazarı Belediyesi, vatandaşların talebi üzerine 4 buçuk yılda gerçekleştirilen hizmetleri anlatmak için ‘Birlikte Başardıklarımız Gezisi’ düzenliyor.

Odunpazarı 'Birlikte Başardıklarımız' gezisine devam ediyor
Odunpazarı 'Birlikte Başardıklarımız' gezisine devam ediyor Gizem Zalimalioğlu

Odunpazarı Belediyesi’ne ait 11 Halk Merkezi’nde farklı zamanlarda gerçekleştirilen gezi, Ihlamurkent Mahallesi’nde bulunan Hüsamettin Cindoruk Halk Merkezi ile devam etti. Aşevi’nde Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile bir araya gelen vatandaşlar, öğle yemeklerini Başkan Kurt ile yedi. Gezi katılımcıları gün boyu tarihi bölgede bulunan Odunpazarı Belediyesi’ne ait galerileri, Kocaçınar Yaşam Merkezi, Cumhuriyet Parkı, Halk Market, Hamamyolu, Çağdaş Sanatlar Galerisi, Seramik Park Engelsiz Kültür ve Sanat Merkezi ile Aşevini gezdi. Öğle yemeğini aşevinde yiyen vatandaşlara, Başkan Kazım Kurt da katıldı. Aşevinde vatandaşlarla beraber öğle yemeği yiyen Başkan Kurt, vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Kurt, vatandaşların dilek ve şikayetlerini de dinledi. 

“Odunpazarı, sosyal demokrat ve halkçı bir belediye” 
Vatandaşlara 4 buçuk yılda gerçekleştirdikleri çalışmalar ile ilgili bilgi veren Başkan Kazım Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin sosyal demokrat ve halkçı bir belediye olduğunu belirtti. Başkan Kurt, “Odunpazarı Belediyesi’nin yönetimine geldiğimizde ‘Kadınları ve çocukları ile mutlu bir Odunpazarı’ dedik. Çalışmalarımızı, projelerimizi bu düşünceyle yapıyoruz. Kadınların ev ekonomilerine katkı sunmaları, istihdam edilmeleri için atölyeler açıyor, onlara destek veriyoruz. Geleceğin büyükleri için kurslar, atölyeler açıyoruz. Sanattan spora hayatın her alanında olmaları için her zaman çocuklarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Maddi durumu yetersiz olan vatandaşlarımız için sosyal yardım modeli olan Halk Marketi hayata geçirdik. Sağ elin verdiğini sol el görmesin dedik, koli göndererek vatandaşlarımızın onurunun zedelenmesine izin vermemek için onlara Halk Kart verdik. Şimdi Halk Markete gidip, kendi istediklerini alabiliyorlar. Aşevinde her gün binlerce ihtiyaç sahibine sıcak yemek veriyoruz. Biz, vatandaşlarımızın dar gününde yanında olmaya çabalıyoruz” dedi. 

Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Genç Tiyatrocu Semahat Dede Tekirdağ’da Hayatını Kaybetti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti
Küçük Kız Köprüden Atladı Umursamaz Vatandaşlar Selfie Çekti