Odunpazarı Esnafı hayır için bir araya geldi

Her yıl Muharrem ayı içerisinde aşure yapılarak dağıtılıyor. Eskişehir’de Odunpazarı ilçesinde bir araya gelen bölge esnafı, Muharrem ayı vesilesi ile aralarında para topladı. Yaklaşık 2 bin kişiye aşure ikramı yapıldı.

Odunpazarı Esnafı hayır için bir araya geldi
Odunpazarı Esnafı hayır için bir araya geldi Handan Masina

‘’Şehrullahi’l-Muharrem’’ olarak meşhur olan yani, ‘’Allah’ın ayı Muharrem’’ olarak bilinen Muharrem ayıbereket ve bolluğun arttığı bir ay olarak bilinir. Aşure günü Muharrem ayının 10. günüdür.  Evlerde aşure yapımı devam ederken, Eskişehir’de toplanan bir grup esnaf aralarında para toplayıp aşure yaptı. Aşure yaklaşık 2 bin kişiye ikram edildi. 

BU TÜR ETKİNLİKLERİMİZ DEVAM EDECEK 

Aşure etkinliğine AK Parti Milletvekili Harun Karacan ve Eskişehir Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen de katıldı. Elleri ile aşure dağıttılar. Etkinlik ile ilgili konuşan esnaf temsilcisi kasap Kadir Şen, ‘’ Odunpazarı esnafından 22 esnaf ile bu etkinliği yapmaya karar verdik. Muharrem ayı vesilesiyle halkımıza aşure ikram ediyoruz. Allah niyazlarımızı ve lokmalarımızı kabul etsin. Bu tür etkinliklerimiz devam edecek.’’ şeklinde konuştu. 

BU ETKİNLİK GELENEKLERİMİZE BAĞLILIĞIN GÖSTERGESİDİR

Aşure etkinliğinde elleriyle aşure dağıtan Harun Karacan, ‘’ Esnafımızın böyle bir etkinlik yapması bizi mutlu etti. Bu etkinlik geleneklerimize bağlılığı gösteriyor. Hayırlı olsun. Allah kabul etsin.’’ ifadelerini kullandı. 

Halk ise memnuniyetini dile getirerek, Odunpazarı esnafına teşekkür etti. 

Muharrem ayı Aşure Eskişehir
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeyma Subaşı'nın fotoğrafına sevgilisinden yorum
Şeyma Subaşı'nın fotoğrafına sevgilisinden yorum
AVM'de iki grup birbirine girdi
AVM'de iki grup birbirine girdi