Rektör Çomaklı'dan sürpriz ziyaret

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı sınav döneminde kütüphanede ders çalışan öğrencileri ziyaret etti.

Rektör Çomaklı'dan sürpriz ziyaret
Rektör Çomaklı'dan sürpriz ziyaret Gizem Zalimalioğlu

Anadolu Üniversitesi'nde, güz dönemi final sınavlarına çalışmakta olan öğrencilere sürpriz bir ziyarette bulunan Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, öğrencilerle bir araya gelerek hem onlara destek oldu hem de sınavlarında başarılar dilediğini belirtti. Ziyarette, Dr. Şafak Ertan Çomaklı'ya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Savaş Koparal, Prof. Dr. Güler Günsoy, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Oktay Emir, Prof. Dr. Erhan Eroğlu, Prof. Rahmi Atalay, Genel Sekreter Ersin Eroğlu ile Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Güven Tunçel de eşlik etti.

Bu küçük, samimi ziyaret neşeli anlara da tanık oldu; İkram sırasında bir öğrenci ailesinden gelen telefon üzerine ailesi ile Rektör Çomaklı'yı görüştürmek istedi. Bunun üzerine aileyle konuşan Çomaklı,  evlatlarının kendilerinin bir emaneti olduğunu belirterek “Gözünüz kesinlikle arkada kalmasın. Bizler, evlatlarınıza karşı sorumluluklarımızın bilincindeyiz ve bu kapsamda da elimizden gelenin en iyisini yapma ve yanlarında olma gayreti içerisindeyiz. Bugün de öğrencilerimizi sınav dönemlerinde yalnız bırakmamak ve onları motive edebilmek için çalışma ortamlarında ziyaret ettik. Gayet başarılı bir sınav dönemi geçirdiklerini gördük ve onlara güvenimiz sonsuz. Siz de bu konuda evladınıza sonuna kadar güvenin ve içiniz kesinlikle rahat olsun" dedi

Anadolu Üniversitesinin sunduğu olanaklar:

Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Öğrencilerin istedikleri zaman yararlanabilecekleri 7/24 açık, günün ihtiyaçlarını ve koşullarını karşılayabilecek teknolojiye ve fiziki koşullara sahip olan Anadolu Üniversitesi kütüphanesini, sınav zamanları dışında da kullanmaları için öğrencilere tavsiyede bulundu.“Amacımız, siz öğrencilerimizin gayet ferah ve modern ortamlarda çalışabilmelerini sağlamak” diyen Rektör Prof. Dr. Çomaklı, öğrencilerin her türlü sorunlarında kendilerine ulaşmalarını talep etti.

Anadolu üniversitesi kütüphanesi, daha verimli kullanıma yönelik hayata geçirdiği 7/24 uygulaması, sessiz okuma salonları, "Book Shower(kitap duşu)" uygulaması, kullanılabilir bilgisayar labaratuvarları, öğrencilere ücretsiz çay ve çorba ikramı ve ziyaretçilerine kapsamlı bir araştırma ortamı sunan kütüphane, koleksiyonunda 318 bin basılı kitap, 264 bin e-Kitap, 149 bin e-Dergi, 7 bin 450 tez, 3 bin 270 müzik notası ve 86 veri tabanı bulundurması, yılda 1 milyon 400 bin kişinin ziyaret etmesine neden oluyor. 

Eskişehir Üniversite Öğrenci Sınav
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alkol bitince, ispirto içti
Alkol bitince, ispirto içti
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı
Munbiç'te olan bombalı saldırıyı Dışişleri Bakanlığı kınadı