Şehit haberi Eskişehir'e de ulaştı

Akşam saatlerinde İstanbul Çekmeköy'de düşen askeri helikopterde bulunan ve şehit olan Astsubay Başçavuş İlyas Kaya'nın haberi baba ocağına ulaştı.

Şehit haberi Eskişehir'e de ulaştı
Şehit haberi Eskişehir'e de ulaştı Mehtap Erdoğan

İstanbul Çekmeköy’de yaşanan helikopter kazasında askeri helikopterde bulunan Eskişehirli Astsubay Başçavuş İlyas Kaya da şehit oldu.

Alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde İstanbul’un Çekmeköy ilçesinde bulunan bir site içerisine zorunlu iniş yapan askeri helikopter henüz belirlenemeyen bir nedenle düştü.  Olay sonucunda 4’üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığı’na ait UH-1 tipi askeri helikopterin düşmesi sonucu 4 asker şehit oldu. Helikopterde bulunan ve şehit olan 35 yaşındaki Astsubay Kıdemli Başçavuş İlyas Kaya’nın acı haberi memleketi Eskişehir’e ulaştı. Haberin ulaşmasının ardından Işıklar Mahallesi Kırım Caddesi Taşkın apartmanında oturan baba evine Türk Bayrağı asıldı.

Yaşanan olaydan sonra çocuklarına ulaşamayan baba Cemil Kaya ve anne Şahinde Kaya, İstanbul’a doğru yola çıkmıştı. Şehit Kaya’nın biri kız, biri erkek olmak üzere 2 çocuğunun olduğu ve İstanbul’a tayininin yeni çıktığı bilgisine ulaşıldı. Haberi alan şehidin yakınları da baba evine akın etti.

Helikopter kazası Eskişehir'de şehit haberi
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar