Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni Eskişehir’de

Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları arasında protokol imzalandı. Protokol Türkiye’de sosyal kooperatifçiliğin yaygınlaştırılması için yapıldı. Ankara’dan uğurlanan Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni Eskişehir’e geldi.

Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni Eskişehir’de
Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni Eskişehir’de Handan Masina

Türkiye’de sosyal kooperatifçiliğin yaygınlaştırılması ve daha geniş kitlelere ulaştırılması için Ticaret Bakanlığı Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları arasında protokol imzalandı.  Ankara’dan uğurlanan kooperatif treni Eskişehir’e geldi.  Eskişehir Tren Garı’nda karşılama töreni düzenlendi.  

KOOPERATİFLERLE DAHA ÇOK İNSANA İSTİHDAM 

Eskişehir Haberleri, Eskişehir Tren Garı’nda düzenlenen karşılaşma törenine Vali Özdemir Çakacak ile kent protokolü katıldı. Çakacak yaptığı konuşmada; 

‘Devletler, hükümetler yapmakla görevli oldukları şeyleri bazen çeşitli sivil toplum kuruluşları, kooperatifler aracılığıyla yapabilirler. Bunlardan biri de kooperatiflerdir. Kooperatifler AB ülkelerinde son derece yaygın kullanılmakta. AB ülkelerinde 250 bin civarında kooperatif bulunmakta. 160 milyondan fazla ortağıyla 5,5 milyon civarında insana istihdam sağlayabiliyor. Türkiye’de de kooperatifler ve sosyal kooperatifler bulunuyor. Ancak ekonomik, sosyal fayda istihdam sağlamada arzu edilen seviyede değil. İşte bu tür etkinlikler sosyal kooperatifçiliğin daha geniş kitlelere tanıtılması ve farkındalık oluşturulması açısından önemli.’’ ifadelerini kullandı. 

Eskişehir Haberleri kooperatif istihdam
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6 günde 3 yeni obruk oluştu
6 günde 3 yeni obruk oluştu
Depremin ardından açıklamalar geldi
Depremin ardından açıklamalar geldi