Taraftarlar Eskişehirspor’un Sevgililer Gününü Kutladı

14 Şubatta herkes sevgilisine koşarken, Eskişehirsporlu taraftarlar takımına koşarak 14 Şubat Sevgililer Günü’nü Kutladı.

Taraftarlar Eskişehirspor’un Sevgililer Gününü Kutladı
Taraftarlar Eskişehirspor’un Sevgililer Gününü Kutladı Can Polat

Eskişehirspor, taraftarlarının kendisine yaptığı jestin mutluluğunu yaşıyor. Takım, ligin 22. haftasında oynayacağı Denizlispor maçına hazırlanırken, bir grup Eskişehirspor taraftarı hem takımını desteklemek için, hem de onların 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlamak için Vali Hanefi Demirkol tesislerine geldi. Hem futbolculara hem de Teknik Direktör Fuat Çapa’ya çiçek veren taraftarlar aynı zamanda Denizlispor maçı için de takıma başarılar diledi. Antrenman öncesi yapılan bu jest futbolcuları ve taraftarları mutlu ederken, ortaya da neşeli görüntüler çıkardı. Konu ile ilgili Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri “Her hafta sonu, her maç günü olduğu gibi bugün de sevgilimize koştuk” dedi.

Eskişehirspor’un şehrin en büyük sevgilisi olduğunu bildiğimiz için 14 Şubat sevgililer Günü’nü kutlamaya geldiklerini söyleyen ETB başkanı, “Bizler 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla bugün Eskişehirspor tribünlerindeki önce gelen ve cefakâr taraftarlarıyla beraber sevgilimiz olan Eskişehirspor'a bir jest yapmaya, çiçek vermeye ve Denizlispor maçı öncesi biraz moral vermeye geldik. Belki klişe bir laf ama ‘14 Şubat hayal ürünüdür, tek gerçek Eskişehirspor tribünüdür' diyoruz. Bizim için bu gerçekten böyle. Belki çok klişe, tüm takımların kullandığı bir laf ama bizler bugün her maç, her hafta sonu olduğu gibi bugün de sevgilimize koştuk. Bugün de ilk onların sevgililer gününü kutlayacağız. Çünkü Eskişehir'in en büyük sevgilisi Eskişehirspor. İkisi birbirinden ayrılamaz. O yüzden bugün antrenman öncesi, Fuat hocamız ve oyuncularımıza çiçek vereceğiz. Tatlı ikram edeceğiz. Onları ne kadar sevdiğimizi göstermek için böyle bir şey yaptık. Mecnun'un dağları deldiği gibi bizler de dağ, bayır, çayır, çimen demeden Eskişehirspor neredeyse adının geçtiği her yerde sonuna kadar takımımızın yanında oluyoruz. Olmaya da devam edeceğiz” diyerek sevgilerinin büyüklüğünü ifade etti.

Teknik Direktör Fuat Çapa Eskişehirspor ve taraftar arasında ki sevginin sadece söylemde değil, hislerde olduğunu dile getirirken, “Bir gün önce kutlanması bizi ne kadar sevdiklerini de gösteriyor. 14 Şubat gerçek Sevgililer Günü ama bizi bir gün önce almaları da bize ne kadar değer verdiklerini gösteriyor. Eskişehir halkına teşekkür ederim. Bu sevgiyi her geçen gün daha fazla hissediyoruz” dedi.

Fuat Çapa aynı zamanda konuşmasında “Her ne kadar biz ön planda olsak bile bizim bir ekibimiz var. Bunu da göz ardı etmemek lazım. Sahada bugüne kadar bizimle mücadele eden, bizlere ufak sıkıntı yaratmadan destek olan yardımcı hocalarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Biz ön planda olduğumuz için belki çok fazla gündemde oluyoruz ama en az bizim kadar da onların katkısının ve değerinin olduğunu da unutmamamız lazım” diyerek ekibin geri kalanına da teşekkür edilmesi gerektiğini söyledi.

Pazartesi günü Denizlispor ile yapacakları maçın gerginliğinin saha dışında başlaması ile ilgilide konuşan Çapa, “Bugüne kadar biz hem saha içerisinde hem saha dışarısında örnek olmuş bir taraftar grubuna sahibiz. Her ne kadar bugün, sosyal medyada olaylar değişik bir hale getirilmek istense de, bizim tribündeki taraftarlarımız olsun, liderlerimiz olsun, bu tür olaylara hiçbir şekilde katılmayacaktır” diyerek taraftara olan güveninin altını çizdi. Tecrübeli teknik adam sözlerini bitirirken sevgililer günü hediyesine karşılık olarak biz de pazartesi günü hediye vereceğiz diyerek taraftarın yüzünü güldürdü.

eskişehirspor 14 şubat spor
Yorum yaz
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çanakkale sallandı
Çanakkale sallandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken açıklamalar